Άδωνις Γεωργιάδης: Στόχος είναι σε 1 – 1,5 χρόνο να επιστρέψουμε δικαιώματα που χάθηκαν τα χρόνια των μνημονίων

19:00 - 07/07/2023

Δέσμευση να επιστραφούν δικαιώματα που χάθηκαν τα χρόνια των μνημονίων, όπως οι τριετίες, έδωσε ο νέος υπουργός Εργασίας, Άδωνις Γεωργιάδης στην ομιλία του επί των προγραμματικών δηλώσεων της κυβέρνησης στη Βουλή. Ο Άδωνις Γεωργιάδης, αναφερόμενος ακόμα σε «ορισμένα προσχέδια που είδαν το φως της δημοσιότητας» και δείχνουν τρόπος που ένας εργαζόμενος συνταξιούχος μπορεί να βγει χαμένος από τη μεταρρύθμιση για την κατάργηση του πέναλτι στη σύνταξη, σημείωσε: «Αντί του πέναλτι θα επιβάλλεται ένας έξτρα μικρός φόρος επί του δηλωθέντος εισοδήματος από την εργασία του συνταξιούχου. Το ύψος της φορολογικής σφήνας δεν έχει ακόμα αποφασιστεί αλλά οι πρώτες σκέψεις κάνουν λόγο για 10% – 30%.

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Ρασβάν Λουτσέσκου: «Δεν μιλάω για στόχους, έχουν περάσει μόλις τρεις μήνες στη σεζόν»

Ένα χρόνο μετά την έναρξη του πολέμου η Χαμάς έχει αποδυναμωθεί, αλλά δεν έχει συντριβεί

Αφροδίτη Γραμμέλη: Εδώ είμαι για να σας πω πόσο χρονών είμαι ή να σας πω την άποψή μου για τα τηλεοπτικά;

Οι πρώτες δηλώσεις της Ευλαμπίας Ρέβη μετά την ξαφνική παραίτηση από το ΟΡΕΝ: Οι κόποι μας θα ανταμειφθούν

Κυνική παραδοχή άνδρα – Βίασε τη γυναίκα του Πελικό, γιατί… δεν είχε τίποτα άλλο να κάνει την παραμονή της Πρωτοχρονιάς!

Σοόυ Τραμπ σε σουπερμάρκετ: Πλήρωσε τα ψώνια γυναίκας – «Μόλις δωροδόκησε κάποιον» σχολιάζουν χρήστες στο Χ