Οι εργαζόμενοι του ΕΦΚΑ είπαν τα κάλαντα στον Κωστή Χατζηδάκη

12:24 - 23/12/2021

Τα κάλαντα στον υπουργό Εργασίας, Κωστή Χατζηδάκη είπαν σήμερα, Πέμπτη (23/12) οι εργαζόμενοι του ΕΦΚΑ οι οποίοι στο πλαίσιο της 24ωρης που προκήρυξαν πραγματοποιούν συγκέντρωση έξω από το υπουργείο Εργασίας. Οι εργαζόμενοι που συμμετέχουν στην κινητοποίηση αφού πρώτα μοίρασαν σε φωτοτυπίες τα χριστουγεννιάτικα κάλαντα που τροποποίησαν για να ψάλλουν στον υπουργό Κωστή Χατζηδάκη του τα είπαν λίγο μετά τις 11:30 κρατώντας στα χέρια τους τρίγωνα. «Εμείς εδώ δεν ήρθαμε να φάμε και να πιούμε, στον Χατζηδάκη ήρθαμε τα κάλαντα να πούμε. Κυρ υπουργέ σου ευχόμαστε ποτέ να μη λυγίσεις και όλα το Δημόσιο μεμιάς να ξεπουλήσεις» τραγούδησαν. «Ως τα βαθιά γεράματα ένσημα να μην πιάσεις και την αλαζονε

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Μαθητές του Δημοτικού Ωδείου είπαν τα κάλαντα στον Αναστασόπουλο

  Κάλαντα στον αντιπεριφερειάρχη Μεσσηνίας Στάθη Αναστασόπουλο είπαν χθες οι μαθητές του Δημοτικού Ωδείου Καλαμάτας.

Διαβάστε το στο eleftheriaonline.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Ισραήλ και ΗΠΑ φαίνεται να γεφυρώνουν τις διαφορές τους για το Ιράν

Κασσελάκης: Είμαι ακόμη πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ – Είμαι πολύ αριστερός και είμαι περήφανος για αυτό

Καναδάς: «Απαράδεκτο» το περιστατικό στο Ρας αλ Νακούρα με τραυματισμό κυανόκρανων του ΟΗΕ

Nations League: Μόνη στην κορυφή η Εθνική Ελλάδας – Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Σαν σήμερα 11 Οκτωβρίου: Η Μαντώ Μαυρογένους ρίχνει τους Τούρκους στη θάλασσα – Η άγνωστη μάχη στη Μύκονο

Κασσελάκης: Την επόμενη μέρα από την πρόταση μομφής μου κλείδωσαν το e-mail μου