Ισραήλ και ΗΠΑ φαίνεται να γεφυρώνουν τις διαφορές τους για το Ιράν

01:03 - 11/10/2024

Οι ΗΠΑ και το Ισραήλ βρίσκονται συνολικά στην ίδια σελίδα όσον αφορά τις στρατηγικές προκλήσεις στη Μέση Ανατολή μετά την τηλεφωνική επικοινωνία που είχαν την Τετάρτη ο πρωθυπουργός Μπενιαμίν Νετανιάχου και ο πρόεδρος των ΗΠΑ Τζο Μπάιντεν, αναφέρει ισραηλινή πηγή που γνωρίζει το θέμα στους Times of Israel. Το τηλεφώνημα, για να συζητηθούν τα σχέδια αντιποίνων του Ισραήλ κατά του Ιράν, ήταν το αποκορύφωμα των συζητήσεων μεταξύ Αμερικανών και Ισραηλινών αξιωματούχων που συνεχίζονται μετά την επίθεση της Τεχεράνης με βαλλιστικούς πυραύλους την 1η Οκτωβρίου, λέει η πηγή. Οι συζητήσεις αυτές θα συνεχιστούν τις επόμενες ημέρες και ο υπουργός Άμυνας Γιοάβ Γκαλάντ αναμένεται να συναντηθεί με τον

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Κασσελάκης: Είμαι ακόμη πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ – Είμαι πολύ αριστερός και είμαι περήφανος για αυτό

Καναδάς: «Απαράδεκτο» το περιστατικό στο Ρας αλ Νακούρα με τραυματισμό κυανόκρανων του ΟΗΕ

Nations League: Μόνη στην κορυφή η Εθνική Ελλάδας – Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Σαν σήμερα 11 Οκτωβρίου: Η Μαντώ Μαυρογένους ρίχνει τους Τούρκους στη θάλασσα – Η άγνωστη μάχη στη Μύκονο

Κασσελάκης: Την επόμενη μέρα από την πρόταση μομφής μου κλείδωσαν το e-mail μου

Στο καστ της ταινίας «Peaky Blinders» και ο Στίβεν Γκρέιχαμ