Κασσελάκης: Είμαι ακόμη πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ – Είμαι πολύ αριστερός και είμαι περήφανος για αυτό

00:39 - 11/10/2024

Ο Στέφανος Κασσελάκης παραχωρεί αυτήν την ώρα συνέντευξη στην πρεμιέρα της εκπομπής «Ενώπιος Ενωπίω» και τον Νίκο Χατζηνικολάου. Ο πρώην πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ μιλά για την πρόταση μομφής εναντίον του, τον Αλέξη Τσίπρα, τι τον παρακίνησε να ασχοληθεί με την πολιτική αλλά απαντά και στην σφοδρή κριτική που έχει δεχθεί. «Η καρέκλα, οι τίτλοι, δεν ήταν τα κίνητρά μου για να πολιτευτώ. Δεν ήταν ο σκοπός μου να κατέβω στην πολιτική για να γίνω πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ. Προέκυψε από την οδυνηρή ήττα του κόμματος το 2023 και ο μόνος που ανέλαβε την ευθύνη ήταν ο Αλέξης Τσίπρας» τόνισε αρχικά ο Στέφανος Κασσελάκης ενώ στη συνέχεια επισήμανε: «Η βάση του ΣΥΡΙΖΑ με επέλεξε για να τα αλλάξουμε όλα και ο Αλέ

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Ισραήλ και ΗΠΑ φαίνεται να γεφυρώνουν τις διαφορές τους για το Ιράν

Καναδάς: «Απαράδεκτο» το περιστατικό στο Ρας αλ Νακούρα με τραυματισμό κυανόκρανων του ΟΗΕ

Nations League: Μόνη στην κορυφή η Εθνική Ελλάδας – Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Σαν σήμερα 11 Οκτωβρίου: Η Μαντώ Μαυρογένους ρίχνει τους Τούρκους στη θάλασσα – Η άγνωστη μάχη στη Μύκονο

Κασσελάκης: Την επόμενη μέρα από την πρόταση μομφής μου κλείδωσαν το e-mail μου

Στο καστ της ταινίας «Peaky Blinders» και ο Στίβεν Γκρέιχαμ