Σε απεργία ο ΕΦΚΑ από την Πέμπτη

16:54 - 21/12/2021

Σε 24ωρη πανελλαδική απεργία προχωρά την Πέμπτη (23/12) η Πανελλήνια Ομοσπονδία Συλλόγων Εργαζομένων του Εθνικού Φορέα Κοινωνικής Ασφάλισης (ΠΟΣΕ-ΕΦΚΑ), ενώ παράλληλα προανήγγειλε πως θα πραγματοποιήσει συγκέντρωση διαμαρτυρίας στο υπουργείο Εργασίας την ίδια μέρα στις 10:30, «εφαρμόζοντας όλα τα μέτρα προστασίας από τον κορονοϊό». Η ΠΟΣΕ-ΕΦΚΑ στη σχετική της ανακοίνωση υπογραμμίζει πως «για το συνδικαλιστικό κίνημα, είναι θέμα αρχής, αλλά και ύπαρξης, η προάσπιση των εργασιακών δικαιωμάτων, καθώς και η διασφάλιση του δημόσιου ασφαλιστικού μας συστήματος». Παράλληλα, η Πανελλήνια Ομοσπονδία Προσωπικού Οργανισμών Κοινωνικής Πολιτικής (ΠΟΠΟΚΠ) κήρυξε 48ωρη απεργία στις 23 και 24 Δεκεμβρίου

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Ισραήλ και ΗΠΑ φαίνεται να γεφυρώνουν τις διαφορές τους για το Ιράν

Κασσελάκης: Είμαι ακόμη πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ – Είμαι πολύ αριστερός και είμαι περήφανος για αυτό

Καναδάς: «Απαράδεκτο» το περιστατικό στο Ρας αλ Νακούρα με τραυματισμό κυανόκρανων του ΟΗΕ

Nations League: Μόνη στην κορυφή η Εθνική Ελλάδας – Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Σαν σήμερα 11 Οκτωβρίου: Η Μαντώ Μαυρογένους ρίχνει τους Τούρκους στη θάλασσα – Η άγνωστη μάχη στη Μύκονο

Κασσελάκης: Την επόμενη μέρα από την πρόταση μομφής μου κλείδωσαν το e-mail μου