Γιάννης Μόσχος-Διευθυντής του Εθνικού Θεάτρου: «Τώρα το λέω περήφανα, ναι, είμαι π@@σ@@ς, οι λέξεις δεν είναι πρόβλημα»

15:38 - 24/10/2022

Ο νέος διευθυντής του Εθνικού Θεάτρου, Γιάννης Μόσχος, εδωσε συνέντευξη στο κυριακάτικο φύλλο της Καθημερινής και αναφέρθηκε – μεταξύ άλλων και στη σεξουαλική του ταυτότητα.Ο νέος διευθυντής του Εθνικού Θεάτρου, Γιάννης Μόσχος, εδωσε συνέντευξη στο κυριακάτικο φύλλο της Καθημερινής και αναφέρθηκε – μεταξύ άλλων και στη σεξουαλική του ταυτότητα.Ακολουθεί ένα απόσπασμα της συνέντευξης Ξεκινήσατε με μότο ένα θέατρο ανοιχτό σε όλους: φύλα, προσανατολισμούς, ηλικίες, χρώματα., σωματικές ιδιαιτερότητες, ιδεολογικές αντιλήψεις. Στην πράξη είναι εύκολο να γίνει; Τίποτε δεν είναι εύκολο […]

Διαβάστε Περισσότερα στο thecaller.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Γιάννης Μόσχος: Γιατί να ντρέπομαι που γεννήθηκα έτσι; Τώρα το λέω περήφανα, ναι είμαι π…

Μετά την παραίτηση του Δημήτρη Λιγνάδη από το Εθνικό Θέατρο, τη θέση του Διευθυντή ανέλαβε ο σκηνοθέτης Γιάννης Μόσχος. Πώς έχει βιώσει αυτούς τους 10 μήνες που βρίσκεται στην συγκεκριμένη θέση; Την απάντηση την έδωσε ο ίδιος σε συνέντευξη που παραχώρησε στην Καθημερινή της Κυριακής ενώ μίλησε και για τον σεξουαλικό του προσανατολισμό, αλλά και το bulllying που έχει υποστεί. «Το Εθνικό Θέατρο έχει αποσυνδεθεί πλέον από την υπόθεση Λιγνάδη. Το Εθνικό Θέατρο είναι ένας θεσμός, δεν είναι τα πρόσωπα, όλοι μας είμαστε προσωρινοί εδώ. Η συνεργασία μου με την Έρι Κύργια, που προηγήθηκε, ήταν πολύ καλή. Οι δυσκολίες που αντιμετώπισα ήταν το ανοιγοκλείσιμο των σκηνών μας εξαιτίας της πανδημίας πέρ

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Γιάννης Μόσχος: «Τώρα το λέω περήφανα, ναι, είμαι πούσ…”

Ο γνωστός σκηνοθέτης Γιάννης Μόσχος ανέλαβε πριν από έναν χρόνο τη Διεύθυνση του Εθνικού Θεάτρου, μετά την παραίτηση του Δημήτρη […] The post Γιάννης Μόσχος: «Τώρα το λέω περήφανα, ναι, είμαι πούσ…” appeared first on Zappit.

Διαβάστε το στο zappit.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ thecaller.gr

Μαίρη Μηνά: “Είχε χάσει την αίσθηση εαυτού και συνείδησης, βλέπαμε μέχρι και τη σκιά του εντόμου”

Η καθέλκυση της 2ης φρεγάτας Belharra – Πέφτει στο νερό ο «Νέαρχος»

ΕΛ.ΑΣ: Μηδενική ανοχή στους παραβάτες του ΚΟΚ

Ζαχαράκη: Ενίσχυση των επιδομάτων για τρίτεκνες και πολύτεκνες αγρότισσες με 2,85 εκατ. ευρώ

Κώστας Τσουρός: «Δεν φοβάμαι τον ανταγωνισμό»

Ισραήλ: Ο στρατός ανακοίνωσε ότι πλήττει στόχους της Χεζμπολάχ στον Λίβανο