Στη δημοσιότητα το φιλμ της Billie Eilish για το body-shaming - «Το σώμα μου δεν είναι αυτό που θέλετε;»

14:57 - 27/05/2020

Η Billie Eilish καταγγέλλει το body-shaming με ένα «σκοτεινό» φιλμ μικρού μήκους που προοριζόταν για την περιοδεία της

Διαβάστε Περισσότερα στο lifo.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Βίντεο-«κόλαφος» από την Billie Eilish: «Το σώμα με το οποίο γεννήθηκα δεν είναι αυτό που θα θέλατε;»

ΚΟΣΜΟΣ  Με μια ταινία μικρού μήκους διάρκειας μόλις τριών λεπτών που ανέβασε στο ΥοuTube η 18χρονη σταρ της μουσικής Billie Eilish ξαναχτυπά και στέλνει ισοπεδωτικό μήνυμα στους απανταχού body shamers, δηλαδή, στα άτομα εκείνα που διαρκώς σχολιάζουν αρνητικά τα σώματα των άλλων ανθρώπων. Το βίντεο έχει ήδη τρία εκατομμύρια views και σε αυτό η Eilish ακούγεται να λέει, μεταξύ άλλων: «Θα θέλατε να είμαι πιο αδύνατη; Πιο αδύναμη; Πιο ήπια; Πιο ψηλή; Θα θέλατε να είμαι ήσυχη; Σας προκαλούν οι ώμοι μου; Το στήθος μου; Το στομάχι μου; Οι γοφοί μου; Το σώμα με το οποίο γεννήθηκα δεν είναι αυτό που θα θέλατε; Έχεις απόψεις για τις απόψεις μου, για τη μουσική μου, για τα ρούχα μου, για το σώμα μου. Μερ

Διαβάστε το στο topontiki.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ lifo.gr

Αντζελίνα Τζολί: Εκατομμύρια παιδιά κινδυνεύουν- Δεν κάνουμε αρκετά για να τα προστατεύσουμε

Ιρλανδία: Παμπ που έκλεισε λόγω του lockdown μετατράπηκε σε νοσοκομείο άγριων ζώων

Φάουτσι: Πιθανό να φοράμε και το 2022 μάσκες- Οι ΗΠΑ προσεγγίζουν τους 500.000 νεκρούς

Malcolm X: Η οικογένειά του λέει πως επιστολή δείχνει ότι αστυνομία και FBI συνωμότησαν για τη δολοφονία του

Μάσκες: Η αντιπολίτευση διαμαρτύρεται για υπερκοστολογημένες αναθέσεις

Κορωνοϊός: Βρέφος 20 ημερών νοσηλεύεται διασωληνωμένο στο Παίδων