Εκλογές ΗΠΑ 2024: Η «βόμβα» του χρέους των 35,5 τρισ. ευρώ και οι μονομάχοι για την προεδρία

10:00 - 28/10/2024

Απαισιόδοξοι εμφανίζονται αναλυτές για την δημοσιονομική πορεία των ΗΠΑ -δηλαδή την πορεία του δημοσίου ελλείμματος και χρέους- ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα των προεδρικών εκλογών της 5ης Νοεμβρίου 2024. Ενδεικτικό είναι το γεγονός ότι ΗΠΑ, ως κράτος, ξοδεύουν για πρώτη φορά περισσότερα χρήματα για δαπάνες τόκων από ό,τι για την άμυνα και αυτό παρά το γεγονός ... Περισσότερα To άρθρο Εκλογές ΗΠΑ 2024: Η «βόμβα» του χρέους των 35,5 τρισ. ευρώ και οι μονομάχοι για την προεδρία δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsit
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsit

Λιονέλ Μέσι: Η ανάρτηση του Αργεντινού για την «τεσσάρα» της Μπαρτσελόνα στην έδρα της Ρεάλ Μαδρίτης

Ρίγη συγκίνησης για τα δάκρυα του εύζωνα την ώρα της παρέλασης στη Θεσσαλονίκη

Άννα Λιβαθυνού: Αν δεν είχα τον σύζυγο μου, δεν θα μπορούσα να κάνω αυτό που θέλω

Στο Περιστέρι ο Κυριάκος Μητσοτάκης για την μαθητική παρέλαση - «Είναι μια ημέρα τιμής και αναστοχασμού» το μήνυμα του πρωθυπουργού

Μεγάλη πτώση για Μαρία Σάκκαρη – Σταθερός ο Στέφανος Τσιτσιπάς στην παγκόσμια κατάταξη

Νεφέλη Ορφανού: Το αν καβάλησα το καλάμι το ξέρουν οι άλλοι, εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω