Μαρία Φιλίππου: «Δηλώνω δούλη του Θεού εφ’ όρου ζωής – Πηγαίνω στην εκκλησία και προσεύχομαι»

11:04 - 11/10/2024

Η Αθηναΐς Νέγκα φιλοξένησε τη Μαρία Φιλίππου το βράδυ της Πέμπτης στην εκπομπή «Καλύτερα αργά» στο Action 24, όπου η αγαπημένη ηθοποιός μίλησε ειλικρινά για τη βαθιά της σχέση με τον Θεό και περιέγραψε την αμφιβολία που βίωσε κάποια στιγμή για Εκείνον. Συγκεκριμένα, η Μαρία Φιλίππου μοιράστηκε: «σε μια δύσκολη στιγμή της ζωής μου, είπα “Θεέ μου, αν υπάρχεις, δείξε μου ένα σημάδι”. Το σημάδι ήρθε αμέσως, κι έτσι δηλώνω δούλη Του εφ’ όρου ζωής. Πιστεύω και δεν πιστεύω απλώς για να πιστεύω. Πηγαίνω στην εκκλησία και προσεύχομαι και στο σπίτι μου». «Νιώθω συχνά ότι είναι σαν δικός μου άνθρωπος», συνέχισε η ηθοποιός. «Μπορεί να θυμώσω, να προσευχηθώ, ή να γονατίσω. Πιστεύω ότι, ακόμη κι ένας ά

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Μαρία Φιλίππου: Δηλώνω δούλη του Θεού εφ’ όρου ζωής

“Είναι πολλές φορές που Τον νιώθω δικό μου άνθρωπο. Οπότε και μπορεί να θυμώσω και μπορεί να προσευχηθώ και μπορεί να γονατίσω” δήλωσε η Μαρία Φιλίππου. Τη Μαρία Φιλίππου υποδέχθηκε η Αθηναΐς Νέγκα στο Action 24 και μίλησε για τη βαθιά πίστη της στον Θεό. Πιο συγκεκριμένα, η Μαρία Φιλίππου εξομολογήθηκε αρχικά πως «κάποια στιγμή ... Περισσότερα To άρθρο Μαρία Φιλίππου: Δηλώνω δούλη του Θεού εφ’ όρου ζωής δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε το στο Newsit
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Αμερικανικές δυνάμεις έπληξαν στρατόπεδα του ISIS στη Συρία, σύμφωνα με το Στέιτ Ντιπάρτμεντ

Σαν σήμερα 13 Οκτωβρίου: Το πιο ματωμένο Παρασκευοσαββατοκύριακο στην Ιστορία – Πώς γεννήθηκε η καταραμένη Παρασκευή και 13

Τουρκία: Διαδηλώσεις σε Κωνσταντινούπολη και Αγκυρα κατά των γυναικοκτονιών

Έγινε και αυτό: Οι Πολωνοί πανηγύρισαν γκολ του Ρονάλντο κόντρα στην εθνική τους ομάδα

Μαρινάκης για δυστύχημα Τεμπών: «Η συντριπτική πλειοψηφία των πολιτών είναι δίπλα στους συγγενείς και θέλει Δικαιοσύνη

Tσετσενία: Τέσσερις νεκροί από έκρηξη σε βενζινάδικο στο Γκρόζνι – Ανάμεσα τους δύο παιδιά