Μέχρι τις 31 Ιανουαρίου η αιτήσεις για επιδότηση ανακαίνισης σπιτιών που θα δοθούν σε ευάλωτα νοικοκυριά

19:10 - 10/10/2024

Από σήμερα (10.10.2024) ξεκινάνε οι αιτήσεις για ιδιοκτήτες στον Δήμο Αθηνών για το πρόγραμμα ανακαινίσεων 70 σπιτιών, τα οποία θα δοθούν μετέπειτα προς ενοικίαση σε ευάλωτα νοικοκυριά, που βρίσκονται σε επισφάλεια στέγασης ή καθεστώς αστεγίας. Σύμφωνα με ανακοίνωση του υπουργείου Κοινωνικής Συνοχής και Οικογενείας, η προθεσμία αιτήσεων λήγει στις 31 Ιανουαρίου, ενώ η συνολική χρηματοδότηση ... Περισσότερα To άρθρο Μέχρι τις 31 Ιανουαρίου η αιτήσεις για επιδότηση ανακαίνισης σπιτιών που θα δοθούν σε ευάλωτα νοικοκυριά δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsit
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Πρόγραμμα κοινωνικής στέγασης: Μέχρι 31 Ιανουαρίου οι αιτήσεις για επιδότηση ανακαίνισης σπιτιών που θα δοθούν σε ευάλωτα νοικοκυριά

Η κοινωνική στέγαση είναι ένας από τους βασικούς πυλώνες της στεγαστικής μας πολιτικής για την οποία θα διατεθούν συνολικά σχεδόν 5 δισεκατομμύρια ευρώ έως το τέλος του ’25

Διαβάστε το στο Παραπολιτικά
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsit

Αγγλία - Ελλάδα 0-0 Live: Τρομερή η Εθνική στο Γουέμπλεϊ με γκολ που δεν μέτρησε και τεράστια χαμένη ευκαιρία

Ίνα Ταράντου: Έχω ζήσει και «κακοποίηση» – Ήμουν εγώ και 15 άντρες σε σύσκεψη στην τηλεόραση

Ανδρουλάκης και Δούκας αλληλοκατηγορούνται για το debate που δεν θα γίνει - Τι είπαν για την επόμενη μέρα στο ΠΑΣΟΚ

Τζόκερ κλήρωση 2817: Οι τυχεροί αριθμοί σήμερα

Ο Ντόναλντ Τραμπ ανακοίνωσε πως θα γίνει παππούς – Έγκυος η νεότερη κόρη του, Τίφανι

Νέα επίθεση κατά τρανς γυναίκας: Κουκουλοφόροι της πέταξαν πέτρες στη λεωφόρο Συγγρού: «Ήθελαν να με σκοτώσουν»