Καμάλα Χάρις: Η Ουάσινγκτον θα συνεχίσει να ασκεί "πίεση" στο Ισραήλ για εκεχειρία στη Γάζα

21:18 - 06/10/2024

Εργαζόμαστε για την "ανάγκη μιας συμφωνίας που θα επιτρέψει την απελευθέρωση των ομήρων και την επίτευξη εκεχειρίας, τόνισε η Καμάλα Χάρις

Διαβάστε Περισσότερα στο thetoc.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Κάμαλα Χάρις: Η Ουάσινγκτον θα συνεχίσει να ασκεί πίεση στο Ισραήλ για εκεχειρία στη Γάζα

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Κάμαλα Χάρις παρέκαμψε ερώτηση στη συνέντευξη σχετικά με το εάν ο Νετανιάχου είναι ένας «πραγματικός στενός σύμμαχος» των ΗΠΑ

Διαβάστε το στο in.gr

«Οι ΗΠΑ θα συνεχίσουν την πίεση στο Ισραήλ για εκεχειρία στη Γάζα», λέει η Κάμαλα Χάρις

Οι Ηνωμένες Πολιτείες δεν προτίθενται να χαλαρώσουν τις προσπάθειές τους για κατάπαυση του πυρός στη Λωρίδα της Γάζας και θα συνεχίσουν να ασκούν «πίεση» στο Ισραήλ και τις χώρες της περιοχής για τον σκοπό αυτό, δηλώνει η αντιπρόεδρος Κάμαλα Χάρις, σύμφωνα με αποσπάσματα τηλεοπτικής της συνέντευξης που προβλήθηκαν σήμερα. Η Ουάσινγκτον εργάζεται για την «ανάγκη μιας συμφωνίας που θα επιτρέψει την απελευθέρωση των ομήρων και την επίτευξη εκεχειρίας. Και δεν θα σταματήσουμε να ασκούμε πίεση στο Ισραήλ και στην περιοχή, συμπεριλαμβανομένων των Αράβων ηγετών», τονίζει η υποψήφια των Δημοκρατικών για τον Λευκό Οίκο στην εκπομπή του δικτύου CBS “60 Λεπτά”. Αποσπάσματα της συνέντευξη

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Κάμαλα Χάρις: Η Ουάσινγκτον θα συνεχίσει ν’ ασκεί «πίεση» στο Ισραήλ για εκεχειρία στη Γάζα

Οι Ηνωμένες Πολιτείες δεν προτίθενται να χαλαρώσουν τις προσπάθειές τους για κατάπαυση του πυρός στη Λωρίδα της Γάζας και θα… Το άρθρο Κάμαλα Χάρις: Η Ουάσινγκτον θα συνεχίσει ν’ ασκεί «πίεση» στο Ισραήλ για εκεχειρία στη Γάζα εμφανίστηκε πρώτα στο Documento.

Διαβάστε το στο documentonews.gr

Καμάλα Χάρις: Η Ουάσινγκτον θα συνεχίσει να “πιέζει” το Ισραήλ για εκεχειρία στη Γάζα

Όπως δήλωσε η αντιπρόεδρος Κάμαλα Χάρις, σύμφωνα με αποσπάσματα τηλεοπτικής της συνέντευξης που προβλήθηκαν σήμερα Το άρθρο Καμάλα Χάρις: Η Ουάσινγκτον θα συνεχίσει να “πιέζει” το Ισραήλ για εκεχειρία στη Γάζα εμφανίσθηκε πρώτα στο EL.

Διαβάστε το στο el.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ thetoc.gr

"Αγάπη παντοτινή μου": Η Χριστίνα Μπόμπα τραγουδάει τον έρωτά της για τον Σάκη Τανιμανίδη

ΗΠΑ: Ο υπουργός Άμυνας Όστιν θα δεχθεί στο Πεντάγωνο τον Ισραηλινό ομόλογό του Γκάλαντ

ΠΑΣΟΚ: Γλέντι στο "Χ" με τις αναρτήσεις για τις εκλογές - Τα πιο ξεκαρδιστικά ποσταρίσματα

Νετανιάχου: Μαζί θα νικήσουμε - Στα σύνορα με τον Λίβανο ο πρωθυπουργός του Ισραήλ

Μέμος Μπεγνής: Θέλω τη μοναξιά μου, είμαι μοναχικός άνθρωπος - Πιστεύω ότι το να συζείς σκοτώνει τον έρωτα"

Δεν λέει να μας αφήσει το καλοκαίρι: Ερχεται νέο κύμα ζέστης - Οι θερμοκρασίες μέχρι το τέλος της εβδομάδας