Αφράτο Παστίτσιο

20:59 - 24/01/2020

Συνταγή για αφράτο παστίτισο μας έδωσε ο "ΜasterChef", Λάμπρος Βακιάρος. Για τον κιμά: 800 γρ. μοσχαρίσιο κιμά από λάπα ή καπάκι 2 κ.σ. ελαιόλαδο + 3 κ.σ. 2 μεσαία κρεμμύδια (ψιλοκομμένα) 2 σκελίδες σκόρδο (ψιλοκομμένες) 2 κ.σ. πελτέ τομάτας 1/2 κούπα γλυκό, σαμιώτικο κρασί 1 συσκευασία τομάτα κονκασέ 1 κούπα ζωμό κότας/λαχανικών ή νερό 1 ξυλάκι κανέλας 2 φύλλα δάφνης 10 κλωναράκια φρέσκο θυμάρι 1 αυγό + 2 ασπράδια Αλάτι – πιπέρι Για την αφράτη μπεσαμέλ: 1 μικρό κρεμμύδι (καθαρισμένο) 3 γαρύφαλλα 1 φύλλο δάφνης 1...

Διαβάστε Περισσότερα στο entertv.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ entertv.gr

Συγκλονιστική εξομολόγηση: «Γύριζα ακατάλληλες ταινίες – Ο Γέροντας Παΐσιος μου άλλαξε τη ζωή»

Αν ήμουν νέος και ήθελα να αρπάξω την ευκαιρία, μπορεί να πήγαινα και εγώ στο Bachelor όπως ο Παναγιώτης Βασιλάκος

«Έσπασε» η Πέμη Ζούνη μιλώντας για την περιπέτεια υγείας της κόρης της

Σπύρος Σταμούλης: Ο εισαγγελέας Αλέξης Γραμματικός θα αναμειχθεί και με άλλη ιστορία στο Διαφάνι

Ριφιφί στο Ψυχικό: Ποιες είναι οι τέσσερις Αθηναίες που τους διέρρηξαν τις τραπεζικές τους θυρίδες

Συγκλονίζουν οι γονείς του 2,5 ετών Γιάννη: Έφυγα από τον παιδικό σταθμό και τον άκουσα να κλαίει… Ήθελα να γυρίσω πίσω να τον πάρω, αλλά σκέφτηκα ότι θα συνηθίσει