Οι Anonymous επιτίθενται διαδικτυακά στη Ρωσία

10:42 - 25/02/2022

H ομάδα των χάκερ ανέλαβε την ευθύνη για την κυβερνοεπίθεση στην ιστοσελίδα ρωσικού ειδησεογραφικού καναλιού

Διαβάστε Περισσότερα στο news.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

O ΟΟΣΑ τερματίζει τη διαδικασία ένταξης της Ρωσίας

Ο Οργανισμός Οικονομικής Συνεργασίας και Ανάπτυξης (ΟΟΣΑ) τερματίζει τη διαδικασία ένταξης της Ρωσίας στον οργανισμό, ανέφερε ο οργανισμός σε ανακοίνωσή του. «Πρώτον, το Συμβούλιο αποφάσισε να τερματίσει επίσημα τη διαδικασία ένταξης της Ρωσίας, η οποία αναβλήθηκε το 2014. Το Συμβούλιο ζήτησε επίσης από τον Γενικό Γραμματέα να λάβει τα απαραίτητα μέτρα για να κλείσει το γραφείο του ΟΟΣΑ στη Μόσχα και να σταματήσει όλες τις προσκλήσεις προς τη Ρωσία σε υπουργικό επίπεδο και στα όργανα όπου αναφέρεται ως προσκεκλημένη» αναφέρεται στην ανακοίνωση. Ζητήθηκε από την Επιτροπή Εξωτερικών Σχέσεων του ΟΟΣΑ να σταματήσει τη συμμετοχή της Ρωσίας σε άλλες επιτροπές του οργανισμού. Το Συμβούλιο του ΟΟΣΑ ζήτη

Διαβάστε το στο pronews.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ news.gr

Ελεύθερος με περιοριστικούς όρους ο 13χρονος για το άγριο επεισόδιο στο Γυμνάσιο Κρανιδίου

Τζορτζ Μπάλντοκ: Ο ιατροδικαστής εντόπισε ένα περίεργο εύρημα στην καρδιά

Αστυνομική επιχείρηση στην Κέρκυρα για την εξάρθρωση κύκλωματος διαφθοράς – Συνελήφθησαν ο υποδιευθυντής, τρεις υπάλληλοι της ΔΟΥ και ένας λογιστής

Η απολογία του Γιώργου Λιάγκα για το ρεπορτάζ με τον Μπάλντοκ: «Συγγνώμη! Το λάθος μου ξεπερνάει κάθε δικαιολογία»

Τζορτζ Μπάλντοκ: Ραγίζει καρδιές η σύντροφός του – «Ο τέλειος μπαμπάς για το όμορφο αγόρι μας. Με συμπλήρωσες. Ήσουν ο κόσμος μου και ξέρω ότι ήμασταν ο δικός σου»

Χατζηδάκης: Δεν συμβιβαζόμαστε με τη διαφθορά – Οι φορολογούμενοι έχουν την απαίτηση από εμάς να είμαστε δίκαιοι και αποτελεσματικοί