Γιατί η ισραηλινή επίθεση στο Ιράν προκαλεί κατακόρυφη πτώση της τιμής του πετρελαίου

10:19 - 28/10/2024

Ανακούφιση στην αγορά φέρνει το γεγονός ότι το χτύπημα αντιποίνων του Ισραήλ στο Ιράν το περασμένο Σάββατο (27.10.2024) δεν έπληξε τις πετρελαιοπηγές στον Ιράν, με συνέπεια η τιμή του πετρελαίου να πέφτει σημαντικά. Συγκεκριμένα, οι τιμές του αργού πετρελαίου Brent της Βόρειας Θάλασσας και του αμερικανικού σχιστολιθικού WTI υποχώρησαν κατά περίπου 4,5% και, στα 72,70 και 68,49 ... Περισσότερα To άρθρο Γιατί η ισραηλινή επίθεση στο Ιράν προκαλεί κατακόρυφη πτώση της τιμής του πετρελαίου δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsit
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsit

Λιονέλ Μέσι: Η ανάρτηση του Αργεντινού για την «τεσσάρα» της Μπαρτσελόνα στην έδρα της Ρεάλ Μαδρίτης

Ρίγη συγκίνησης για τα δάκρυα του εύζωνα την ώρα της παρέλασης στη Θεσσαλονίκη

Άννα Λιβαθυνού: Αν δεν είχα τον σύζυγο μου, δεν θα μπορούσα να κάνω αυτό που θέλω

Στο Περιστέρι ο Κυριάκος Μητσοτάκης για την μαθητική παρέλαση - «Είναι μια ημέρα τιμής και αναστοχασμού» το μήνυμα του πρωθυπουργού

Μεγάλη πτώση για Μαρία Σάκκαρη – Σταθερός ο Στέφανος Τσιτσιπάς στην παγκόσμια κατάταξη

Νεφέλη Ορφανού: Το αν καβάλησα το καλάμι το ξέρουν οι άλλοι, εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω