«Ευτυχώς είμαι ζωντανός» είπε ο Έβο Μοράλες - Σοκάρουν τα βίντεο από την απόπειρα δολοφονίας του πρώην προέδρου της Βολιβίας

20:09 - 27/10/2024

Τη διεξαγωγή έρευνας για την απόπειρα δολοφονίας του Έβο Μοράλες διέταξε ο πρόεδρος της Βολιβίας, Λουίς Άρσε. Άγνωστοι «γάζωσαν» με 14 σφαίρες το αυτοκίνητο στο οποίο επέβαινε ο πρώην πρόεδρος της χώρας. Από την επίθεση τραυματίστηκε ο οδηγός του. Αναφερόμενος στην απόπειρα δολοφονίας του Έβο Μοράλες, την Κυριακή (27.10.2024) ο νυν πρόεδρος της Βολιβίας, Λουίς ... Περισσότερα To άρθρο «Ευτυχώς είμαι ζωντανός» είπε ο Έβο Μοράλες - Σοκάρουν τα βίντεο από την απόπειρα δολοφονίας του πρώην προέδρου της Βολιβίας δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsit
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Έβο Μοράλες: "Ευτυχώς είμαι ζωντανός" είπε ο πρώην πρόεδρος της Βολιβίας μετά την απόπειρα δολοφονίας

"Ο πρόεδρος Άρσε κατέστρεψε τη Βολιβία και τώρα θέλει να εξαλείψει το κίνημά μας και να τελειώνει με τον Έβο", είπε ο Μοράλες, μετά την δολοφονική επίθεση σε βάρος του

Διαβάστε το στο Παραπολιτικά

Μοράλες: «Ευτυχώς είμαι ζωντανός» – Τι είπε ο πρώην πρόεδρος της Βολιβίας μετά την απόπειρα δολοφονίας

Ο πρόεδρος της Βολιβίας Λουίς Άρσε ανακοίνωσε ότι διέταξε τη διεξαγωγή έρευνας για την καταγγελλόμενη ένοπλη επίθεση εναντίον του πρώην προέδρου Έβο Μοράλες. Ο Άρσε τόνισε ότι είναι καταδικαστέα «οποιαδήποτε χρήση βίαιων πρακτικών στην πολιτική». Ο ίδιος ο Έβο Μοράλες είπε νωρίτερα ότι το αυτοκίνητό του δέχτηκε σωρεία πυροβολισμών και ο οδηγός του τραυματίστηκε, κατηγορώντας […] Το άρθρο Μοράλες: «Ευτυχώς είμαι ζωντανός» – Τι είπε ο πρώην πρόεδρος της Βολιβίας μετά την απόπειρα δολοφονίας εμφανίστηκε πρώτα στο Ελεύθερος Τύπος.

Διαβάστε το στο eleftherostypos.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsit

Στρατιωτική παρέλαση 28ης Οκτωβρίου: Τι ώρα θα γίνει, ποιο κανάλι θα τη μεταδώσει

Τζόκερ κλήρωση 2824: Οι τυχεροί αριθμοί σήμερα

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 1-3: Εντυπωσιακή πρεμιέρα για τους πράσινους στη Volley League

Ισραήλ: «Στείλαμε ξεκάθαρο μήνυμα στο Ιράν – Η επίθεση ήταν θανατηφόρα και αιφνιδιαστική»

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 71-78: «Άλωσε» το ΣΕΦ με εκπληκτικό Ναν στην Basket League

Κρούσμα της ευλογιάς των αιγοπροβάτων στη Φωκίδα