Έσπασε η Ζιζέλ Πελικό, καταθέτοντας για τους μαζικούς βιασμούς της – Τι είπε απευθυνόμενη προς τον πρώην σύζυγό της

13:39 - 23/10/2024

«Δεν πρέπει εμείς να ντρεπόμαστε, εκείνοι πρέπει». Η Ζιζέλ Πελικό, η Γαλλίδα που βρίσκεται στο επίκεντρο της δίκης των 50 ανδρών που κατηγορούνται ότι τη βίασαν αφού τη νάρκωσε ο τότε σύζυγός της, ανέβηκε στο εδώλιο και έστειλε ένα μήνυμα που θέλει να γνωρίζουν οι γυναίκες που έχουν υποστεί βιασμό. «Θέλω όλες οι γυναίκες που έχουν βιαστεί να πουν: Η κυρία Πελικό το έκανε, μπορώ κι εγώ να το κάνω. Δεν θέλω να ντρέπονται πια», είπε, αναφερόμενη στο αίτημά της για ανοιχτή δίκη και για την προβολή των βίντεο με τους φερόμενους βιασμούς. Η 72χρονη Ζιζέλ Πελικό ανέβηκε στο βήμα μετά από αίτημα της νομικής της ομάδας να της δοθεί η ευκαιρία να απαντήσει στα στοιχεία και τις μαρτυρίες που έχουν μ

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Σύγκρουση τριών οχημάτων στη Λεωφόρο Κηφισίας στο ύψος της Σπύρου Λούη

Η πρώτη μεταγραφή του Παναθηναϊκού τον Ιανουάριο – Μεγάλη επένδυση Αλαφούζου

Πλαστικός χειρουργός κακοποιούσε την σύντροφό του και της έκανε ενέσεις στα μάτια χωρίς αναισθησία

Νεκρά βρέφη στην Αμαλιάδα: Σκέψεις για εκταφή των μωρών – Γρηγόρης Λέων: «Η διαφορά με την υπόθεση της Πάτρας»

Ανοδικές τάσεις στο άνοιγμα του Χρηματιστηρίου Αθηνών

Έκδοση ταυτότητας ανεξαρτήτως τόπου κατοικίας – Πώς θα γίνεται η διαδικασία