Δεν θα είχαμε πόλεμο στην Μέση Ανατολή και στην Ουκρανία, αν ήμουν πρόεδρος των ΗΠΑ, λέει σε συνέντευξή του ο Ντόναλντ Τραμπ

00:02 - 21/10/2024

«Πιθανή η ειρήνη στη Μέση Ανατολή αν εκλεγώ πρόεδρος» δήλωσε ο Ρεπουμπλικανός υποψήφιος Ντόναλντ Τραμπ σε συνέντευξή του στο αραβικό δίκτυο Al Arabiya. Για ακόμη μία φορά άσκησε σφοδρή κριτική στον Αμερικανό πρόεδρο Τζο Μπάιντεν για τους χειρισμούς του στα διπλωματικά ζητήματα και μάλιστα είπε ξεκάθαρα πως εάν βρισκόταν στην προεδρία κανένας πόλεμος δεν θα είχε ξεκινήσει. «Θέλω να σταματήσει ο πόλεμος και να υπάρξει ειρήνη στη Μέση Ανατολή. Πιστεύω αυτό θα συμβεί σίγουρα, θα το κάνουμε σωστά μετά τις εκλογές» υπογράμμισε, μεταξύ άλλων, στη συνέντευξή του. «Δεν θα υπήρχε ο πόλεμος αυτός στη Μέση Ανατολή αν ήμουν πρόεδρος. Ούτε τόσους εκτοπισμένους θα είχαμε, ούτε τον πόλεμο στην Ουκρα

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Χρυσοχοΐδης: «Δεσμευόμαστε ότι θα υπηρετήσουμε με περαιτέρω αφοσίωση και με μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα την ασφάλεια όλων»

Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας 21/10/2024

Συναγερμός στο Νέο Ηράκλειο Αττικής για την εξαφάνιση της 39χρονης Έιμυ-Κυριακής Σακελλαριάδη – Τζέιμς

Σαν σήμερα 21 Οκτωβρίου: Ο μπαζωμένος Ποδονίφτης υπερχειλίζει και σκοτώνονται 14 άνθρωποι

Σε ριζικές αλλαγές στο ΠΑΣΟΚ θα προχωρήσει ο Νίκος Ανδρουλάκης – Ο ρόλος που πρότεινε στον Παύλο Γερουλάνο

Ξεκίνησε η πρωτοβουλία μείωσης τιμής βασικών προϊόντων στα σούπερ μάρκετ – Σταδιακά θα περιληφθούν 600 κωδικοί