Επίθεση σε 23χρονο από σεξουαλικά απογοητευμένο δελφίνι – «Είμαι τυχερός που είμαι ζωντανός»

23:29 - 20/10/2024

Ο 23χρονος Takuma Goto, βρέθηκε αντιμέτωπος με μια άγρια επίθεση από δελφίνι κοντά στην πόλη Tsuruga, στην κεντρική Ιαπωνία, ενώ κολυμπούσε με έναν φίλο του. Το συγκεκριμένο δελφίνι, το οποίο πιστεύεται ότι ευθύνεται για τουλάχιστον 15 επιθέσεις το καλοκαίρι, επιτέθηκε στους δύο κολυμβητές αφού είχαν απομακρυνθεί περίπου 20 μέτρα από την ακτή της παραλίας Crystal Beach. Παρότι τα δελφίνια συνήθως δεν θεωρούνται απειλή για τους ανθρώπους, το τοπικό συμβούλιο είχε τοποθετήσει προειδοποιητικές πινακίδες για πιθανές επιθέσεις, όπως αναφέρει η εφημερίδα Telegraph. ΟGoto συνειδητοποίησε ότι δεν πρόκειται για καρχαρία, αλλά για δελφίνι, όταν το θηλαστικό έβγαλε το κεφάλι του από το νερό. «Συνέχι

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Χρυσοχοΐδης: «Δεσμευόμαστε ότι θα υπηρετήσουμε με περαιτέρω αφοσίωση και με μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα την ασφάλεια όλων»

Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας 21/10/2024

Συναγερμός στο Νέο Ηράκλειο Αττικής για την εξαφάνιση της 39χρονης Έιμυ-Κυριακής Σακελλαριάδη – Τζέιμς

Σαν σήμερα 21 Οκτωβρίου: Ο μπαζωμένος Ποδονίφτης υπερχειλίζει και σκοτώνονται 14 άνθρωποι

Δεν θα είχαμε πόλεμο στην Μέση Ανατολή και στην Ουκρανία, αν ήμουν πρόεδρος των ΗΠΑ, λέει σε συνέντευξή του ο Ντόναλντ Τραμπ

Σε ριζικές αλλαγές στο ΠΑΣΟΚ θα προχωρήσει ο Νίκος Ανδρουλάκης – Ο ρόλος που πρότεινε στον Παύλο Γερουλάνο