Κόντρες θανάτου σε νέα στέκια με τσιλιαδόρους στους δρόμους της Αθήνας – Ο «κροκόδειλος», η «καρφωτή» και η «NASA»  

21:11 - 20/10/2024

Σε μάστιγα έχουν εξελιχθεί οι αυτοσχέδιοι αγώνες με αυτοκίνητα και μοτοσικλέτες στην παραλιακή.Οι κόντρες έχουν μεταφερθεί πλέον σε νέα στέκια, καθώς οι έλεγχοι της τροχαίας έχουν αυξηθεί, ενώ χρησιμοποιούνται μέχρι και τσιλιαδόροι. Ενδεικτικό τις κατάστασης που επικρατεί είναι ότι οι αγώνες θανάτου γίνονται ακόμα και σε στενούς δρόμους. «Οι συμμετέχοντες βάζουν ακόμα και τσιλιαδόρους όταν ενημερώνονται ότι έρχεται η αστυνομία, φεύγουν και πάνε σε άλλα μέρη. Θέτουν σε κίνδυνο όχι μόνο τον εαυτό τους αλλά και τη σωματική ακεραιότητα των πολιτών που χρησιμοποιούν την οδό», είπε ο πρόεδρος αστυνομικών υπαλλήλων νοτιοανατολικής Αττικής, Γιώργος Καλλιακμάνης. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι παραβάσ

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Συναγερμός στο Νέο Ηράκλειο Αττικής για την εξαφάνιση της 39χρονης Έιμυ-Κυριακής Σακελλαριάδη – Τζέιμς

Σαν σήμερα 21 Οκτωβρίου: Ο μπαζωμένος Ποδονίφτης υπερχειλίζει και σκοτώνονται 14 άνθρωποι

Δεν θα είχαμε πόλεμο στην Μέση Ανατολή και στην Ουκρανία, αν ήμουν πρόεδρος των ΗΠΑ, λέει σε συνέντευξή του ο Ντόναλντ Τραμπ

Σε ριζικές αλλαγές στο ΠΑΣΟΚ θα προχωρήσει ο Νίκος Ανδρουλάκης – Ο ρόλος που πρότεινε στον Παύλο Γερουλάνο

Ξεκίνησε η πρωτοβουλία μείωσης τιμής βασικών προϊόντων στα σούπερ μάρκετ – Σταδιακά θα περιληφθούν 600 κωδικοί 

Επίθεση σε 23χρονο από σεξουαλικά απογοητευμένο δελφίνι – «Είμαι τυχερός που είμαι ζωντανός»