Ζευγάρι στη Γάζα κινηματογραφεί έναν χρόνο πολέμου: «Λέω αντίο στα παιδιά μου κάθε βράδυ»

12:10 - 15/10/2024

Εδώ κι ένα χρόνο ένα ζευγάρι στη Γάζα, ο Khalid και η Aya καταγράφουν την σκληρή καθημερινότητά τους λόγω του πολέμου στη Γάζα για λογαριασμό του BBC. Τις εκρήξεις, τους θανάτους, τον φόβο. Η Aya κατέφυγε στο νότιο τμήμα της Λωρίδας της Γάζας, ενώ ο Khalid επέλεξε να παραμείνει στο βόρειο τμήμα. Αθώα θύματα του ... Περισσότερα To άρθρο Ζευγάρι στη Γάζα κινηματογραφεί έναν χρόνο πολέμου: «Λέω αντίο στα παιδιά μου κάθε βράδυ» δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsit
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Γάζα: Ζευγάρι κινηματογραφεί έναν χρόνο πολέμου - 'Λέω αντίο στα παιδιά μου κάθε βράδυ'

Την σκληρή καθημερινότητά τους εν μέσω του πολέμου στη Γάζα καταγράφει εδώ κι ένα χρόνο ένα ζευγάρι για λογαριασμό του BBC.

Διαβάστε το στο Παραπολιτικά
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsit

Η Τεχνητή Νοημοσύνη δείχνει πώς ήταν και πώς θα είναι η Θεσσαλονίκη σε 100 χρόνια

Bloomberg: Μέσα σε έναν χρόνο το ελληνικό δημόσιο πούλησε σχεδόν όλο το μερίδιό του στον τραπεζικό τομέα

THEON: Ρεκόρ εσόδων με αύξηση κατά 92,3%

Έλεγχοι ΕΟΔΥ για τα δεκάδες περιστατικά γαστρεντερίτιδας στα Χανιά - Ψάχνουν την πηγή της διασποράς

Το Ιταλικό κέικ που είναι καλύτερο από το Cheesecake

Η Praktiker Hellas αρνείται τις κατηγορίες για παραβίαση δικαιωμάτων πνευματικής ιδιοκτησίας