Ράγισαν καρδιές στο Καλλιμάρμαρο με το τραγούδι του Φοίβου Δεληβοριά – «Θα σε πάρω εγώ παιδάκι μου όταν φτάσω»

22:12 - 11/10/2024

Η συναυλία που οργανώθηκε από τους συγγενείς των θυμάτων που έχασαν τη ζωή τους στο τραγικό δυστύχημα των Τεμπών ήταν δεδομένο ότι θα επιφύλασσε πολλές στιγμές ρίγους και συγκίνησης σε όσους βρέθηκαν στο Καλλιμάρμαρο. Μια από αυτές ήταν η στιγμή που ο Φοίβος Δεληβοριάς αφιέρωσε στους γονείς των θυμάτων ένα τραγούδι που έγραψε ο ίδιος, εμπνευσμένος από το τραγικό γεγονός. «Καλή δύναμη στον αγώνα σας, όλο το κουράγιο μας μαζί σας, το τραγούδι αυτό είναι δικό σας», είπε ο τραγουδιστής. Οι στίχοι του Φοίβου Δεληβοριά για τους γονείς που έχασαν τα παιδιά τους στα Τέμπη: Πού είσαι τώρα φως μου Που ήτανε γραμμένο να ‘μαι εδώ για πάντα να σε περιμένω Όσο και αν κρατήσει, να μην το ξεχάσεις

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

«Θα σε πάρω εγώ παιδάκι μου όταν φτάσω» – Ράγισαν καρδιές στο Καλλιμάρμαρο με το τραγούδι του Φοίβου Δεληβοριά [εικόνες και βίντεο]

Ράγισαν καρδιές στη συναυλία που οργανώθηκε από τους συγγενείς των θυμάτων που έχασαν τη ζωή τους στο τραγικό δυστύχημα των Τεμπών. Ο Φοίβος Δεληβοριάς αφιέρωσε στους γονείς των θυμάτων ένα τραγούδι που έγραψε ο ίδιος, εμπνευσμένος από το τραγικό γεγονός. «Καλή δύναμη στον αγώνα σας, όλο το κουράγιο μας μαζί σας, το τραγούδι αυτό είναι […] Το άρθρο «Θα σε πάρω εγώ παιδάκι μου όταν φτάσω» – Ράγισαν καρδιές στο Καλλιμάρμαρο με το τραγούδι του Φοίβου Δεληβοριά [εικόνες και βίντεο] εμφανίστηκε πρώτα στο Ελεύθερος Τύπος.

Διαβάστε το στο eleftherostypos.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Eurojackpot 11/10/2024: Αυτοί είναι οι τυχεροί αριθμοί για τα 17 εκατομμύρια ευρώ

Πώς έγινε το δυστύχημα στον Ασπρόπυργο με τον νεκρό πυροσβέστη – Οι πρώτες εικόνες από το σημείο

Σαν σήμερα 12 Οκτωβρίου: Η Αθήνα βρίσκει ξανά την ελευθερία της – 80 χρόνια από την αποχώρηση των Γερμανών

Σειρήνες συναγερμού ήχησαν στο βόρειο Τελ Αβίβ – Δύο drones από τον Λίβανο επιχείρησαν να μπουν στον εναέριο χώρο του Ισραήλ

Ο Τραμπ ζητά στρατιωτικά μέσα για την προστασία του – «Να προστατεύεται σαν να είναι εν ενεργεία πρόεδρος», είπε ο Μπάιντεν

ΠΟΕΣΥ – Μαρινάκης: «Να αποδείξουμε ότι η σχέση εμπιστοσύνης Πολιτείας και δημοσιογράφων μπορεί να αντέξει το χρόνο»