Τα εξελικτικά βήματα του «δεύτερου καπιταλιστικού κύκλου», σηματοδοτούν το νέο κεφάλαιο στην Ιστορία-Νίκος Σίμος

14:07 - 10/10/2024

Γράφει ο ΝΙΚΟΣ ΣΙΜΟΣ Όταν πριν 11 χρόνια έγραφα για τον "Δεύτερο κύκλο του παγκόσμιου καπιταλισμού" είχα την απόλυτη πεποίθηση ότι η εξέλιξη η ιστορική θα ήταν αυτή. Ήταν η χρονιά που η εντολοδοχική δεξιά καρικατούρα του Σαμαρά, με εντολές των ΙΔΙΟΚΤΗΤΏΝ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΔΑΝΕΙΣΤΏΝ έπαιρνε την αξιοπρέπεια μου... την εργασία μου δηλαδή και έκλεινε την Δημόσια Ραδιοτηλεόραση, την ΕΡΤ, στην οποία εργαζόμουν. Είμαστε αισίως στο 2024 που προοιωνίζεται ταραγμένο και με περισσότερες εντάσεις από τον χρόνο που έφυγε Κάποτε έγραψα ότι επιβεβαιώθηκα στην μακροπολιτική μου πρόβλεψη - γιατί η πολιτική είναι αυτό, δεν είναι η διαχείριση που συνηθίζουν οι περισσότεροι να ονομάζουν πολιτική -

Διαβάστε Περισσότερα στο militaire.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ militaire.gr

Διπλό της Εθνικής επί της Αγγλίας μέσα στο Γουέμπλεϊ

11 Οκτωβρίου- Σαν Σήμερα: 1912 απελευθέρωση της Κοζάνης

Μέτρα για τις στρατιωτικές σχολές και υποδοχή Πιερρακάκη με «παρουσιάστε» στο ΥΠΕΘΑ!

Αγγλία – Εθνική Ελλάδας: Το κανάλι που δείχνει live τον αγώνα για το Nations League

«Περιμένοντας τα Eurofighter» στην Τουρκία

Πότε θα χτυπήσει το Ισραήλ στο Ιράν; Ένας αεροπόρος και ένας διπλωμάτης μιλούν για την κλιμάκωση στη Μέση Ανατολή