Έγκλημα στην Εύβοια: “Είμαι εκπρόσωπος του Θεού και του Δία” - Τα πρώτα λόγια του άνδρα που σκότωσε τον θείο του

22:19 - 09/10/2024

Μαχαίρωσε μέχρι θανάτου τον 73χρονο θείο του επειδή αρνήθηκε να του δώσει χρήματα

Διαβάστε Περισσότερα στο Παραπολιτικά
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

«Είμαι εκπρόσωπος του Θεού και του Δία» – Τα πρώτα λόγια του 35χρονου που δολοφόνησε τον θείο του στην Εύβοια

Ενώπιον του εισαγγελέα βρήκε ο 35χρονος που δολοφόνησε τον 73χρονο θείο του στην Εύβοια μετά από έντονη διαφωνία που είχαν μεταξύ τους, όταν ο δράστης ζήτησε από το θύμα δανεικά. Το θύμα αρνήθηκε, με αποτέλεσμα ο 35χρονος να του επιτεθεί με μαχαίρι και να καταφέρει στον 73χρονο θανάσιμα πλήγματα στον λαιμό και τα πλευρά. Σε ερώτηση από δημοσιογράφο του Star για το αν μετάνιωσε για το έγκλημα που διέπραξε δεν απάντησε. Ομολόγησε το έγκλημα και τα πρώτα του λόγια στους αστυνομικούς ήταν «μιλάγαμε και η συζήτηση πήγε και στα λεφτά και μου ήρθε η σπίθα, και δεν κρατήθηκα άλλο, και τον μαχαίρωσα», είπε μεταξύ άλλων. Παράλληλα, υποστήριξε ότι είναι εκπρόσωπος του Θεού και του Δία. Πληροφορίες α

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Εύβοια: "Eίμαι εκπρόσωπος του Θεού και του Δία"- Τα πρώτα λόγια του άνδρα που σκότωσε τον θείο του

Συγγενείς και συγχωριανοί του δράστη κάνουν λόγο για έναν άνθρωπο που δημιουργούσε συνέχεια προβλήματα και ζητούσε λεφτά από όλους.

Διαβάστε το στο thetoc.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Παραπολιτικά

Τυφώνας Μίλτον: Έλληνας καπετάνιος αντιμετώπισε την καταιγίδα στον κόλπο του Μεξικού - Τρομακτικό βίντεο

Τραγωδία με τον Τζορτζ Μπάλντοκ: Ποιος ήταν ο 31χρονος διεθνής με την εθνική Ελλάδος

Τζορτζ Μπάλντοκ: Πως βρέθηκε από την Premier League στην εθνική Ελλάδος

Νεκρός ο Τζορτζ Μπάλντοκ του Παναθηναϊκού: Βρέθηκε στην πισίνα του σπιτιού του - Τον αναζητούσε η γυναίκα του για να ευχηθεί για τα γενέθλια του παιδιού τους

Λευκός Οίκος: Η τηλεφωνική συνομιλία του Μπάιντεν με τον Νετανιάχου ήταν άμεση και παραγωγική

Αρνιακός για τυφώνα "Μίλτον": "Η Μεσόγειος δεν έχει τέτοιες καταστάσεις, αλλά μας επηρεάζουν"