Γεροβασίλη: O Κασσελάκης δεν θα επανεκλεγεί – Είμαι υπέρ της διεξαγωγής ντιμπέιτ

14:04 - 08/10/2024

Για τις τελευταίες εξελίξεις στον ΣΥΡΙΖΑ μίλησε το πρωί της Τρίτης η βουλευτής του κόμματος και αντιπρόεδρος της Βουλής, Όλγα Γεροβασίλη. «Θα απαιτηθεί συνεργασία των προοδευτικών δυνάμεων για να προσφέρουμε μία αξιόπιστη εναλλακτική πρόταση διακυβέρνησης στον λαό. Σίγουρα, δεν είναι καλό να αναφέρονται λέξεις όπως “κουκουλοφόροι” και “πραξικοπηματίες”. Η εκτίμηση του αποτελέσματος είναι δικαίωμα όλων, έχω την πεποίθηση ότι ο Στέφανος Κασσελάκης δεν θα επανεκλεγεί. Δεν εκφράζει τις ιδέες του ΣΥΡΙΖΑ και της Αριστεράς». «Πριν από δύο εβδομάδες, ανακοίνωσα ότι δεν θα είμαι υποψήφια για την προεδρία του κόμματος. Προσωπικά, είμαι υπέρ της διεξαγωγής ντιμπέιτ μεταξύ των υποψηφίων», πρόσθεσε, μ

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Εξώδικο Κασσελάκη στην ΠΓ και την Κεντρική Επιτροπή του ΣΥΡΙΖΑ για τη διαρροή του πόθεν έσχες του – Υπογράφει ως πρόεδρος

Ευνοϊκές οι προοπτικές της οικονομίας αλλά οι προκλήσεις παραμένουν – Η έκθεση του Γραφείου Προϋπολογισμού της Βουλής

Η The Athlete’s Foot συμμετέχει στο SNEAKERNESS ATHENS ως IMPACT Partner

Η τραγική ιστορία του Χρήστου που σκοτώθηκε στη Λάρισα – Ήταν ορφανός από πατέρα και εργαζόταν στα χωράφια για να ζει την οικογένειά του  

«Η κατάρα της Τζέλας Δελαφράγκα» – Βάσω Γουλιελμάκη: «Η Γίτσα δεν ξέρει με ποιον από τους δυο ανιψιούς της θα καταλήξει»

Κορυφαίος νευροχειρουργός ρίχνει φως στην κατάσταση της υγείας του Σουμάχερ – Αμφισβητεί την παρουσία του στον γάμο της κόρης του