Η Ελλάδα θα στείλει για πρώτη φορά επιστήμονες στην Ανταρκτική

20:09 - 06/10/2024

Θα ταξιδέψουν με το ερευνητικό σκάφος "Άγιοι Κύριλλος και Μεθόδιος" και θα φιλοξενηθούν στη βουλγαρική βάση

Διαβάστε Περισσότερα στο ProtoThema.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Έλληνες επιστήμονες πάνε για πρώτη φορά στην Ανταρκτική

Η Ελλάδα θα στείλει, για πρώτη φορά, επιστήμονες στην Ανταρκτική. Θα συμμετάσχουν στην επόμενη βουλγαρική αποστολή και θα ταξιδέψουν με το ερευνητικό σκάφος “Άγιοι Κύριλλος και Μεθόδιος”. Την αποστολή των πρώτην Ελλήνων επιστημόνων στην Ανταρκτική ανακοίνωσε, με συνέντευξή του στο BTA ο πρόεδρος της μη κυβερνητικής οργάνωσης Ελληνική Εταιρία Πολικών Ζωνών Συμεών Κωνσταντινίδης, υποναύαρχος ε.α. ... Περισσότερα To άρθρο Έλληνες επιστήμονες πάνε για πρώτη φορά στην Ανταρκτική δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε το στο Newsit
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ProtoThema.gr

Τουλάχιστον οκτώ τραυματίες έπειτα από τρομοκρατική επίθεση σε αυτοκινητοπομπή στο Πακιστάν

Mεντιλίμπαρ για την ισοπαλία με τον ΠΑΟ: Δεν είμαι ευχαριστημένος, περιμένω περισσότερα από τους παίκτες μου - Βίντεο

Παπαδόπουλος: Ο Λεβαδειακός είναι χωρίς νίκη ακόμη, βασικός υπεύθυνος είμαι εγώ και θα πάρω τις αποφάσεις μου

Super League 1: Ο ΠΑΟΚ πέρασε πάλι πρώτος, αλλά στο -2 ακολουθούν ΑΕΚ,. Ολυμπιακός, Άρης - Στο -7 έμεινε ο ΠΑΟ - Δείτε τα γκολ

H Μπαρτσελόνα 3-0 την Αλαβές, έξι γκολ στο Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Μπάγερν Μονάχου - Δείτε γκολ από τα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα

Λουτσέσκου: Είμαστε πρώτοι αλλά πρέπει να βελτιωθούμε