Το αντίο του Γιάννη Ζουγανέλη στον Μίμη Πλέσσα – «Δεν έχω δάκρυα για σένα, μόνο άπειρη αγάπη και σεβασμό

19:12 - 06/10/2024

Με ένα συγκινητικό βίντεο, ο Γιάννης Ζουγανέλης αποχαιρέτησε τον μεγάλο μουσικοσυνθέτη, Μίμη Πλέσσα. Ο σπουδαίος συνθέτης, ο οποίος έφυγε από τη ζωή λίγο πριν συμπληρώσει τα 100 του χρόνια, άφησε την τελευταία του πνοή το πρωί του Σαββάτου. Μέσω μιας ανάρτησης στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram, ο Γιάννης Ζουγανέλης του απηύθυνε το δικό του «αντίο». Στο βίντεο, εκφράζει την αμέριστη αγάπη του για τον Πλέσσα. «Δεν έχω δάκρυα για σένα, μόνο άπειρη αγάπη και σεβασμό. Δεν κλαίω για την αξιοπρέπεια, την παρακαταθήκη, την μουσικότητα, την αγάπη και τη στήριξη που προσέφερες στον νεοέλληνα με την ποίησή σου», ακούγεται να λέει. Με εμφανή τη συγκίνηση, ο Ζουγανέλης συνέχισε: «Δάσκαλε, δε

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Ούτε Ρόμα ούτε… ΠΑΟΚ – Σκάει μεγάλη ανακοίνωση από τον Μανωλά!

Νέα ντοκουμέντα την επίθεση της Χαμάς στο Ισραήλ ένα χρόνο μετά – Βίντεο με μάχες στα κιμπούτς

Η Ελλάδα στέλνει επιστήμονες στην Ανταρκτική για πρώτη φορά – Θα μείνουν σε βουλγαρική βάση

Συνάντηση Κασσελάκη με τον Μητροπολίτη Νέας Ιωνίας Γαβριήλ

Ο Αλ Πατσίνο έφτασε πολύ κοντά στον θάνατο όταν νόσησε από κορονοϊό: «Καθόμουν σπίτι μου και είχα φύγει, δεν είχα σφυγμό»

Christopher Ciccone: Πέθανε ο μικρότερος αδελφός της Madonna μετά από μάχη με τον καρκίνο