Να σταματήσει η παράδοση όπλων στο Ισραήλ για τον πόλεμο στη Γάζα, λέει ο Μακρόν

17:46 - 05/10/2024

Σαφές μήνυμα πως τα φορτία όπλων που χρησιμοποιούνται στον πόλεμο στη Λωρίδα της Γάζας θα πρέπει να σταματήσουν στο πλαίσιο μίας ευρύτερης προσπάθειας, για την εξεύρεση μιας πολιτικής λύσης, έστειλε σήμερα, Σάββατο (05.10.24) ο πρόεδρος της Γαλλίας, Εμανουέλ Μακρόν. «Νομίζω ότι η προτεραιότητα σήμερα είναι να επιστρέψουμε σε μία πολιτική λύση κι αυτά τα όπλα ... Περισσότερα To άρθρο Να σταματήσει η παράδοση όπλων στο Ισραήλ για τον πόλεμο στη Γάζα, λέει ο Μακρόν δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsit
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Πιέζει ο Μακρόν: Να σταματήσει η παράδοση όπλων στο Ισραήλ για τον πόλεμο στη Γάζα

"Νομίζω ότι σήμερα, η προτεραιότητα είναι να επιστρέψουμε σε μια πολιτική λύση", τόνισε

Διαβάστε το στο Παραπολιτικά

Μακρόν: Να σταματήσει η παράδοση όπλων στο Ισραήλ για τον πόλεμο στη Γάζα

Ο Εμανουέλ Μακρόν ζητά να σταματήσει η αποστολή στο Ισραήλ όπλων που μπορούν να χρησιμοποιηθούν στις μάχες στη Γάζα. Ο Γάλλος πρόεδρος Εμανουέλ Μακρόν κάλεσε το Σάββατο να σταματήσουν οι παραδόσεις όπλων στο Ισραήλ, ζητώντας «μια πολιτική λύση» στον σχεδόν ετήσιο πόλεμο στη Γάζα που προκλήθηκε από την επίθεση της Χαμάς στις 7 Οκτωβρίου. «Νομίζω […] Το άρθρο Μακρόν: Να σταματήσει η παράδοση όπλων στο Ισραήλ για τον πόλεμο στη Γάζα εμφανίστηκε πρώτα στο Ελεύθερος Τύπος.

Διαβάστε το στο eleftherostypos.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsit

Ατρόμητος – Βόλος 1-2: Ανατροπή και μεγάλη νίκη μέσα σε δυο λεπτά

Αχαΐα: Νεκρός 36χρονος από ηλεκτροφόρο καλώδιο – Σκοτώθηκε μπροστά στον αδερφό του

Παναιτωλικός - ΑΕΚ 0-0 live: Ημίχρονο στο Αγρίνιο - Οι γηπεδούχοι έχουν αντέξει στην πίεση της Ένωσης

14χρονος έπεσε από τον 4ο όροφο πολυκατοικίας στη Θεσσαλονίκη – Φέρει σοβαρές κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις

Λυδία Φωτοπούλου: «Κατάλαβα ότι θα μπορούσα να είχα κάνει λίγο νωρίτερα τηλεόραση»

Black Friday:  Πότε ξεκινούν οι προσφορές  – Τι να προσέξουν οι καταναλωτές