Μουζακίτης: «Η ωραιότερη στιγμή της ζωής μου»

22:11 - 03/10/2024

Ο 17χρονος Χρήστος Μουζακίτης δεν μπορούσε να κρύψει τη χαρά του μετά το ευρωπαϊκό του ντεμπούτο με τη φανέλα του Ολυμπιακού στο 3-0 επί της Μπράγκα.

Διαβάστε Περισσότερα στο Gazzetta
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Ολυμπιακός: Ευρωπαϊκό ντεμπούτο για τον 17χρονο Μουζακίτη – «Η ωραιότερη στιγμή της ζωής μου»

Ο Ολυμπιακός πήρε την πρώτη του νίκη στο φετινό Europa League με το 3-0 επί της Μπράγκα στο Καραϊσκάκη, σε ένα παιχνίδι που θα θυμάται για πάντα ο Χρήστος Μουζακίτης αφού έκανε το ευρωπαϊκό του ντεμπούτο μόλις στα 17 του χρόνια. «Οι παίκτες της ομάδας Νέων υπολογίζονται κανονικά», έλεγε στη συνέντευξη Τύπου την παραμονή του αγώνα ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ, ο οποίος δεν φοβάται να δώσει χρόνο συμμετοχής στους πιτσιρικάδες και το απέδειξε ξανά. Ο 17χρονος Μουζακίτης είχε αγωνιστεί στο πρωτάθλημα και στο ματς με τη Μπράγκα ήρθε η ώρα και για το ευρωπαϊκό ντεμπούτο του, με τον ίδιο να μην κρύβει τη χαρά του μιλώντας στην Cosmote TV μετά τη λήξη. «Είναι η ωραιότερη στιγμή της ζωής μου, κατάφερα

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Μουζακίτης: «Από τις ωραιότερες στιγμές στη ζωή του με τη συμμετοχή μου στο Europa League»

Ο Ολυμπιακός σημείωσε μια μεγάλη νίκη με 3-0 απέναντι στην Μπράγκα, εξασφαλίζοντας τους πρώτους του βαθμούς στη League Phase του Europa League. Μετά το τέλος του αγώνα, ο 17χρονος Χρήστος Μουζακίτης, που αγωνίστηκε βασικός, δήλωσε ότι αυτή η εμπειρία αποτελεί μία από τις ωραιότερες στιγμές της ζωής του. Όσα δήλωσε: Για το πώς αισθάνεται: «Είναι … Continued Το άρθρο Μουζακίτης: «Από τις ωραιότερες στιγμές στη ζωή του με τη συμμετοχή μου στο Europa League» εμφανίστηκε πρώτα στο ο Φίλαθλος.

Διαβάστε το στο filathlos.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Gazzetta

Ταινίες Πρώτης Προβολής: Ο Joker επιστρέφει... χορεύοντας

Αλόνσο: «Το ποδόσφαιρο ήταν άδικο μαζί μας, είχαμε πολλές ευκαιρίες»

Ντομίνγκες: «Ήταν μια γροθιά στο στομάχι η ισοφάριση, δεν καθαρίσαμε το ματς μετά το 0-1»

Η βαθμολογία της Euroleague: «Πράσινο» το μοναδικό διπλό, θρίαμβος για τη Μπάγερν

Conference League: Το 2/3 των Κυπριακών ομάδων και η συνέχεια

Μπάγερν - Ρεάλ Μαδρίτης 97-89: Δήλωσε «ανυπακοή στη βασίλισσα», μέσα στο νέο της σπίτι (vid)