Καταπέλτης για τους εμπλεκόμενους φορείς το πόρισμα του διορισμένου πραγματογνώμονα για το δυστύχημα στο λούνα παρκ

21:20 - 21/09/2024

Κόλαφος είναι για τους εμπλεκόμενους φορείς το πορίσματα των πραγματογνωμόνων για το δυστύχημα στο λούνα παρκ της Χαλκιδικής, που είχε σαν αποτέλεσμα τον τραγικό θάνατο του 19χρονου Γιάννη. Σύμφωνα με όσα αναφέρει στο πόρισμά του ο διορισμένος πραγματογνώμονας, προκύπτουν ευθύνες του δήμου Κασσάνδρας ο οποίος άφησε να λειτουργεί το συγκεκριμένο λούνα παρκ στην περιοχή. «Επειδή το υπό εξέταση λούνα παρκ λειτουργούσε χωρίς έγκριση ή γνωστοποίηση λειτουργίας, καθίσταται αυταπόδεικτο ότι όλες οι εγκαταστάσεις του λούνα παρκ νοούνται δυνητικά επικίνδυνες και έτσι, γνώμη μου είναι ότι, στην περίπτωση που ο Δήμος είχε δράσει ως όφειλε (…) το θανατηφόρο συμβάν θα είχε αποφευχθεί», αναφέρεται στο

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Χαλκιδική: Πόρισμα «καταπέλτης» από τον διορισμένο πραγματογνώμονα για το δυστύχημα στο λούνα παρκ

Τις ευθύνες φορέων που επέτρεψαν να λειτουργήσει το ακατάλληλο λούνα παρκ στο Πευκοχώρι Χαλκιδικής σκιαγραφούν τα πορίσματα των πραγματογνωμόνωνΠερισσότερα...

Διαβάστε το στο NewsBomb
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Οικουμενικός Πατριάρχης Βαρθολομαίος: Εκτιμώμεν όλες τις προσπάθειες διασώσεως των παραδόσεων

Άννα Μαρία Παπαχαραλάμπους: «Θα είμαι γριούλα και θα είμαι ακόμα η Ερατώ από τους Ψίθυρους Καρδιάς»

Οι προσκλήσεις και οι αφίξεις για το γάμο της Θεοδώρας και του Μαθιου Κουμάρ

Τρέχει για μεταγραφή ο ΠΑΟΚ – Έκπληξη με Έλληνα και μεγάλο όνομα πρώην της Ρεάλ!

Η Γεσθημανή του Survivor επιστρέφει στην Αθήνα όπου την περιμένει η Στρατονομία για να την συλλάβει

Serie A: Χωρίς νικητή το ντέρμπι της Γιουβέντους με τη Νάπολι