Μπάιντεν: Η σκυτάλη στους νέους για να σωθεί η δημοκρατία – H Κάμαλα Χάρις είναι απίστευτη συνεργάτιδα και ηγέτιδα για τη χώρα

08:56 - 25/07/2024

Ο πρόεδρος Τζο Μπάιντεν τόνισε στο διάγγελμα από το Οβάλ Γραφείο πως πήρε την απόφαση να αποσύρει την υποψηφιότητά του για δεύτερη θητεία στην προεδρία των ΗΠΑ εξαιτίας της ανάγκης να «ενώσει το κόμμα» του, τους Δημοκρατικούς, καθώς και «το έθνος», ενώ έκανε απολογισμό του έργου του κατά τη διάρκεια της 4ετίας και ανέφερε πού θα επικεντρωθεί στη διάρκεια του τελευταίου εξαμήνου ως πρόεδρος. «Τις τελευταίες εβδομάδες, έγινε προφανές για μένα ότι έπρεπε να ενώσω το κόμμα μου και το έθνος», υπογράμμισε, προσθέτοντας πως «τώρα είναι η στιγμή, η εποχή, να αποκτήσουμε νέες φωνές, νεότερες φωνές». «Σέβομαι αυτό το αξίωμα. Αλλά αγαπώ περισσότερο τη χώρα μου. Ήταν τιμή μου να σας υπηρετήσω ως πρόε

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Αλέξης Πατέλης: «Τα 9+1 μέτρα του Μητσοτάκη στη ΔΕΘ»

Καταρρακτώδης βροχή και δυνατοί άνεμοι έριξαν δέντρα στη Λαμία – Έγιναν διακοπές ρεύματος

Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας 8/9/2024

Τουλάχιστον 21 νεκρά παιδιά από πυρκαγιά σε δημοτικό σχολείο στην Κένυα – Δεκάδες μαθητές εξακολουθούν να αγνοούνται

Σαν σήμερα 8 Σεπτεμβρίου: Γεννιέται ο εθνικός μας παραμυθάς, Ευγένιος Τριβιζάς – Η Φρουτοπία και άλλα έργα του

Ανάλυση Deutsche Welle: Η «μεταμόρφωση» των ελληνογερμανικών σχέσεων – Σκιές σε 3 τομείς