Νίκος Οικονομόπουλος: Αν πούμε πατρίδα, θρησκεία, οικογένεια κάποιοι θα μας θεωρήσουν αντιδημοκράτες και χουντικούς

15:54 - 24/07/2024

Είναι τιμή μας να υπηρετούμε και την Εκκλησία και τον Χριστό, πρόσθεσε στη συναυλία του

Διαβάστε Περισσότερα στο ProtoThema.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Νίκος Οικονομόπουλος: «Αν πούμε Πατρίς – Θρησκεία – Οικογένεια κάποιοι θα μας θεωρήσουν αντιδημοκράτες και χουντικούς»

Για τη σχέση του με τη θρησκεία μίλησε ο Νίκος Οικονομόπουλος κατά τη διάρκεια της συναυλίας του στην Κατερίνη, μέρος των εσόδων θα διατεθούν για την αναστήλωση ενός ιερού ναού στην περιοχή. Έχουν κυκλοφορήσει αρκετά βίντεο στο διαδίκτυο που δείχνουν τον γνωστό λαϊκό τραγουδιστή να εκφράζει τις απόψεις του για την πίστη στο θεό και την αγάπη του στην πατρίδα. Αρχικά, είπε: «Θέλω να ξέρετε πως, επειδή πολλοί λένε ότι η Εκκλησία δε βοηθάει, ότι απλά εισπράττει, παίρνει λεφτά κτλ, κτλ. Επειδή εγώ γνωρίζω, έχω επισκεφθεί πάρα πολλούς και έχω πάει σε πολλές μητροπόλεις, έχω γνωρίσει πολλούς αξιόλογους ανθρώπους, θα ήθελα να ξέρετε πως η Εκκλησία είναι ο μοναδικός σταθμός στη ζωή μας που βοηθά

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ProtoThema.gr

Κατάσταση εκτάκτου ανάγκης στη Βολιβία καθώς μαίνονται δασικές πυρκαγιές

Καταστροφές στο κέντρο της Λαμίας από την καταιγίδα - Ξεριζώθηκαν δέντρα

Σαμπαλένκα: Τρίτος τίτλος Grand Slam για την Λευκορωσίδα, 2-0 την Πεγκούλα στον τελικό του US Open - Βίντεο

Τραγωδία στην Ακτή Ελεφαντοστού: 13 νεκροί και 45 τραυματίες σε τροχαίο

ΕΚΟ ΡΑΛΛΥ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ 2024 (2Η ΗΜΕΡΑ): ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ Ο NEUVILLE

Φεστιβάλ Βενετίας: Βραβευμένη σκηνοθέτρια καταγγέλλει τη «γενοκτονία στη Γάζα» ως «εβραία Αμερικανίδα»