Κατερίνα Σακελλαροπούλου: Τι είπε για το ενδεχόμενο δεύτερης θητείας

23:48 - 23/07/2024

Για το εάν θα επιθυμούσε μια δεύτερη θητεία στο Προεδρικό Μέγαρο ή αν θεωρεί πως έχει κλείσει ένας κύκλος μίλησε σε μια εφ’ όλης της ύλης συνέντευξη στην ΕΡΤ και στον Απόστολο Μαγγηριάδη, με την ευκαιρία συμπλήρωσης 50 χρόνων από την αποκατάσταση της Δημοκρατίας, η Κατερίνα Σακελλαροπούλου. «Εγώ αυτό που επιθυμώ, είναι μέχρι την τελευταία μέρα, τον Μάρτιο του ’25, να κάνω το καθήκον μου, αυτό που περιγράφεται και αυτό που έχω σχεδιάσει εγώ προσπαθώντας να ανταποκριθώ. Προσπαθώ λοιπόν, να ανταποκριθώ με τον καλύτερο τρόπο. Όπως δεν με είχε απασχολήσει η πρώτη θητεία, έτσι κι αλλιώς είναι αποφάσεις άλλων θεσμικών οργάνων με τα δικά τους κριτήρια, επομένως δεν βρίσκω τον λόγο να με απασχολήσ

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Αλέξης Πατέλης: «Τα 9+1 μέτρα του Μητσοτάκη στη ΔΕΘ»

Καταρρακτώδης βροχή και δυνατοί άνεμοι έριξαν δέντρα στη Λαμία – Έγιναν διακοπές ρεύματος

Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας 8/9/2024

Τουλάχιστον 21 νεκρά παιδιά από πυρκαγιά σε δημοτικό σχολείο στην Κένυα – Δεκάδες μαθητές εξακολουθούν να αγνοούνται

Σαν σήμερα 8 Σεπτεμβρίου: Γεννιέται ο εθνικός μας παραμυθάς, Ευγένιος Τριβιζάς – Η Φρουτοπία και άλλα έργα του

Ανάλυση Deutsche Welle: Η «μεταμόρφωση» των ελληνογερμανικών σχέσεων – Σκιές σε 3 τομείς