Βορίδης: Όχι στο γάμο ομόφυλων ζευγαριών – Να έλθει ο Λοβέρδος στη ΝΔ

15:28 - 06/10/2023

Ο Υπουργός Επικρατείας Μάκης Βορίδης εξέφρασε την πλήρη αντίθεση του και δημόσια στο γάμο των ομόφυλων ζευγαριών , αναφέροντας μάλιστα χαρακτηριστικά ότι όταν και εφόσον έρθει στη Βουλή το σχετικό σχέδιο νόμου, δεν θα το υπερψηφίσει. Παράλληλα στην συνέντευξη του στον τηλεοπτικό σταθμό “Action24”, το βράδυ της Πέμπτης επεσήμανε πως θα χαίρονταν αν ο Ανδρέας […] The post Βορίδης: Όχι στο γάμο ομόφυλων ζευγαριών – Να έλθει ο Λοβέρδος στη ΝΔ appeared first on slpress.gr.

Διαβάστε Περισσότερα στο slpress.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Βορίδης: Δεν θα ψηφίσω τον γάμο ομόφυλων – Θα χαιρόμουν αν ερχόταν ο Λοβέρδος στη ΝΔ

Την αντίθεση του στον γάμο ομόφυλων ζευγαριών εξέφρασε για μια ακόμη φορά ο Μάκης Βορίδης ο οποίος ξεκαθάρισε ότι δεν πρόκειται να ψηφίσει τη νομοθετική διάταξη όταν και εφόσον αυτή έρθει στη βουλή. «Έγώ έχω πει την άποψή μου, την προσωπική την έχω εκφράσει, είμαι αντίθετος. Έχω πει ότι δεν θα το ψηφίσω» είπε και […] The post Βορίδης: Δεν θα ψηφίσω τον γάμο ομόφυλων – Θα χαιρόμουν αν ερχόταν ο Λοβέρδος στη ΝΔ appeared first on Λόγια-Σταράτα.

Διαβάστε το στο logiastarata.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ slpress.gr

Γιατί δεν έχει καμία τύχη ο νέος αρχηγός των κεμαλιστών

Μαζική φυγή αμάχων από τη Γάζα – Άγριες μάχες στο κέντρο της πόλης

Μόνο τη Χαμάς δεν έβλεπε ως κίνδυνο το αμυντικό δόγμα του Ισραήλ!

Υδρίτες μεθανίου στην ελληνική ΑΟΖ – Ο άγνωστος ενεργειακός πλούτος

Υποκλοπές: Από την υπόσχεση για άπλετο φως στο άπλετο σκοτάδι!

Σύλληψη ιμάμη-υμνητή της Χαμάς στην Κρήτη – Χούθι: “Ρίξαμε αμερικανικό UAV”