«Βόμβα» Τσαβούσογλου: Ο Ακιντζί ο πιο ανέντιμος πολιτικός που έχω συνεργαστεί

13:36 - 10/02/2020

Στο ναδίρ είναι οι σχέσεις της τουρκικής κυβέρνησης με τον Τουρκοκύπριο ηγέτη Μουσταφά Ακιντζί. Νέο επεισόδιο στη σύγκρουση των δύο πλευρών, οι σημερινές δηλώσεις του υπουργού Εξωτερικών της Τορκίας, Μεβλούτ Τσαβούσογλου κατά του Μουσταφά Ακιντζί. Κληθείς να σχολιάσει τη δήλωση του κ. Ακιντζί, με την οποία χαρακτήριζε «φριχτό» το ενδεχόμενο προσάρτησης των Τουρκοκυπρίων στην Τουρκίας,… Read more » The post «Βόμβα» Τσαβούσογλου: Ο Ακιντζί ο πιο ανέντιμος πολιτικός που έχω συνεργαστεί appeared first on Ελεύθερος Τύπος.

Διαβάστε Περισσότερα στο eleftherostypos.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Πυρά Τσαβούσογλου κατά Ακινζί: Ο πιο ανέντιμος πολιτικός που έχω συνεργαστεί

Διαβάστε το στο Παραπολιτικά

Τσαβούσογλου: Ανέντιμος πολιτικός ο Μουσταφά Ακιντζί

Ανέντιμο πολιτικό χαρακτήρισε τον Μουσταφά Ακιντζί, ο Τούρκος υπουργός Εξωτερικών Mεβλούτ Τσαβούσογλου, με αφορμή τις δηλώσεις του ηγέτη των Τουρκοκυπρίων περί «φρικτού σεναρίου προσάρτησης των Κατεχομένων από την Τουρκία». «Ο πρόεδρος της "ΤΔΒΚ" αξιοποιεί τις εξελίξεις στην Τουρκία για πολιτικά οφέλη πριν από τις εκλογές. Ποτέ δεν έχω δει έναν τόσο ανέντιμο πολιτικό στη ζωή μου. Θα προβώ σε περαιτέρω δηλώσεις σχετικά με αυτό το θέμα τις επόμενες ημέρες», δήλωσε ο Τσαβούσογλου. O Ακιντζί βρέθηκε στο στόχαστρο της Άγκυρας, μετά τη συνέντευξη που παραχώρησε στην εφημερίδα Guardian όπου δήλωσε ότι «Μπορούμε να πάρουμε δύο δρόμους. Θα προωθήσουμε μια λύση και θα πετύχουμε, ή θα βρεθούμε σε μια πιο

Διαβάστε το στο thestival.gr

Τσαβούσογλου: Ανέντιμος πολιτικός ο Μουσταφά Ακιντζί

Ανέντιμο πολιτικό χαρακτήρισε τον Μουσταφά Ακιντζί, ο Τούρκος υπουργός Εξωτερικών Mεβλούτ Τσαβούσογλου, με αφορμή τις δηλώσεις του ηγέτη των Τουρκοκυπρίων περί «φρικτού σεναρίου προσάρτησης των Κατεχομένων από την Τουρκία».

Διαβάστε το στο naftemporiki.gr

Οργή Τσαβούσογλου κατά Ακιντζί: Ανέντιμος πολιτικός, εργαλειοποιεί την Τουρκία

Τον Τουρκοκύπριο ηγέτη Μουσταφά Ακιντζί επέκρινε η Τουρκία δριμύτατα επειδή δήλωσε ότι φοβάται μήπως η αυξανόμενη εξάρτηση από την Άγκυρα οδηγήσει σε μια «φρικτή» προσάρτηση της κατεχόμενης βόρειας Κύπρου από την Τουρκία. The post Οργή Τσαβούσογλου κατά Ακιντζί: Ανέντιμος πολιτικός, εργαλειοποιεί την Τουρκία appeared first on TheCaller.Gr.

Διαβάστε το στο thecaller.gr

Τσαβούσογλου: Ο Ακιντζί ο πιο ανέντιμος πολιτικός που έχω συνεργαστεί

Συνεχίζεται η ένταση ανάμεσα στην Άγκυρα και τον Τουρκοκύπριο ηγέτη Μουσταφά Ακιντζί

Διαβάστε το στο lifo.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ eleftherostypos.gr

Ουκρανία: Τι δείχνουν οι 420 ημέρες στο Κουρσκ

Καινούργιου – Κουτσουμπής: Νέα φωτογραφία απο το ρομαντικό τους δείπνο

Χάος στον ΣΥΡΙΖΑ: Οικονομικές δυσκολίες, μετά την πολιτική χρεοκοπία

Κάρτα ή κινητό αντί για εισιτήριο στα ΜΜΜ

Τα σημαντικότερα γεγονότα που έγιναν σαν σήμερα 20 Σεπτεμβρίου

Άννα Βίσση και Έλενα Παπαρίζου ξεσήκωσαν τους Ολυμπιονίκες