Χατζηδιάκος για τα επεισόδια στο Άλκμααρ – Γουέστ Χαμ: «Είναι λυπηρό αυτό που συνέβη, η οικογένειά μου ήταν εκεί»

15:46 - 19/05/2023

Η πλευρά της Άλκμααρ καταδίκασε την επίθεση των οπαδών της ομάδας στις οικογένειες των παικτών της Γουέστ Χαμ, μετά το τέλος του ημιτελικού για το Conference League, με τον Παντελή Χατζηδιάκο να αναφέρεται στην προσωπική αγωνία που είχε το βράδυ της Πέμπτης (18.05) Το Άλκμααρ – Γουέστ Χαμ (0-1) στιγματίστηκε από την επίθεση που έκαναν ... Περισσότερα To άρθρο Χατζηδιάκος για τα επεισόδια στο Άλκμααρ – Γουέστ Χαμ: «Είναι λυπηρό αυτό που συνέβη, η οικογένειά μου ήταν εκεί» δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsit
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Χατζηδιάκος για τα επεισόδια των οπαδών της Άλκμααρ: «Έτρεμε η οικογένειά μου, αν έχεις τέτοιες προθέσεις μείνε σπίτι»

Ο Παντελής Χατζηδιάκος δήλωσε αποτροπιασμένος μετά τα σοβαρά επεισόδια που προκάλεσαν οι οπαδοί της Άλκμααρ στο φινάλε του ματς με τη Γουέστ Χαμ, περιγράφοντας τον τρόμο που έζησαν οι δικοί του άνθρωποι οι οποίοι βρίσκονταν στην εξέδρα.

Διαβάστε το στο Gazzetta

Χατζηδιάκος για τα επεισόδια των οπαδών της Άλκμααρ: Η οικογένειά μου ήταν εκεί, έτρεμαν

Τα σοβαρά επεισόδια που προκάλεσαν οι οπαδοί της Άλκμααρ μετά το τέλος του αγώνα με τη Γουέστ Χαμ και τον αποκλεισμό της, προκάλεσαν τον αποτροπιασμό των παικτών της και ένας εξ αυτών είναι και ο Παντελής Χατζηδιάκος, ο οποίος αναφέρθηκε σε όσα έγιναν και στον τρόμο που έζησε η οικογένειά του. Η ολλανδική ομάδα ήθελε να προκριθεί στον τελικό του Europa Conference League αλλά δεν τα κατάφερε, με τους οπαδούς της να ξεφεύγουν μετά το τέλος του αγώνα και να κάνουν επίθεση προς το σημείο στο οποίο βρίσκονταν οπαδοί της αγγλικής ομάδας και συγγενείς των παικτών. Ένας από τους πρωταγωνιστές στο όλο σκηνικό, θετικός πρωταγωνιστής αφού προσπάθησε να ηρεμήσει τους οπαδούς, ήταν ο Βαγγέλης Παυλίδης

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsit

«Η Χεζμπολάχ θα πληρώσει μεγάλο τίμημα», προειδοποίησε ο υπουργός Άμυνας του Ισραήλ Γιοάβ Γκάλαντ

Αντονί Μαρσιάλ: Ο αριθμός που επέλεξε να φοράει ο Γάλλος σταρ στην ΑΕΚ

Ροντινέι μετά το νέο συμβόλαιο με τον Ολυμπιακό: Πραγματοποιώ ακόμα ένα όνειρο

ΑΑΔΕ: Από την αρχή του έτους έχουν επιστραφεί φόροι 5,3 δισ. ευρώ

Viohalco: Στα 3,3 δισ. ευρώ ανήλθε ο ενοποιημένος τζίρος του πρώτου εξαμήνου του 2024

Σεισμός 3,2 Ρίχτερ ανοιχτά της Αμοργού – Νοτιοανατολικά της Αρκεσίνης το επίκεντρο