Κ. Χατζηδάκης: Μείωση των ασφαλιστικών εισφορών μέσω της Ψηφιακής Κάρτας Εργασίας

14:06 - 06/12/2022

Η εφαρμογή της Ψηφιακής Κάρτας Εργασίας θα μας βοηθήσει να μειώσουμε τις ασφαλιστικές εισφορές, γιατί με την αντιμετώπιση της παραβατικότητας θα ενταχθεί στο πεδίο του ΕΦΚΑ περισσότερη ασφαλιστική ύλη. Αυτό επεσήμανε σήμερα (06/12/2022) ο Κωστής Χατζηδάκης, αναφερόμενος στην εφαρμογή της Ψηφιακής Κάρτας Εργασίας, κατά την ομιλία του στο συνέδριο του Ελληνοαμερικανικού Εμπορικού Επιμελητηρίου, στο πλαίσιο ... Περισσότερα To άρθρο Κ. Χατζηδάκης: Μείωση των ασφαλιστικών εισφορών μέσω της Ψηφιακής Κάρτας Εργασίας δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsit
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Χατζηδάκης: Μείωση εισφορών φέρνει η κάρτα εργασίας

Ο Κωστής Χατζηδάκης ανέφερε ότι η ψηφιακή κάρτα εργασίας πρόκειται να φέρει μείωση των ασφαλιστικών εισφορών.

Διαβάστε το στο in.gr

Κ. Χατζηδάκης: «Μείωση ασφαλιστικών εισφορών με την εφαρμογή της Ψηφιακής Κάρτας Εργασίας»

«Η εφαρμογή της Ψηφιακής Κάρτας Εργασίας θα μας βοηθήσει να μειώσουμε τις ασφαλιστικές εισφορές, γιατί με την αντιμετώπιση της παραβατικότητας θα ενταχθεί στο πεδίο του ΕΦΚΑ περισσότερη ασφαλιστική ύλη. Έτσι, πέρα από τη μείωση των εισφορών κατά 5 ποσοστιαίες μονάδες που έχει ήδη γίνει, θα μπορέσουμε να προχωρήσουμε σε ακόμη μεγαλύτερη μείωση. Αυτό είναι ένα […]

Διαβάστε το στο mikrometoxos.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsit

Νέο Hyundai TUCSON με νέο σχεδιασμό και προηγμένα χαρακτηριστικά τεχνολογίας

Ματίνα Παγώνη: «Δεν είχαμε αντίρρηση να έρθει ο Τάιλερ στην κλινική μου» – Τι είπε για Σεφερλή και Λιάγκα

Τορίνο – Λάτσιο 2-3: Οι Ρωμαίοι πήραν μεγάλο «διπλό» και άφησαν τους γηπεδούχους εκτός κορυφής στη Serie A

Αθηνά Οικονομάκου για Μπρούνο Τσερέλα: «Η σχέση μου είναι σοβαρή και είμαι πολύ ερωτευμένη»

Δίωξη για ανθρωποκτονία στην 49χρονη Ρωσίδα που δολοφόνησε τον 68χρονο σύζυγό της στην Κέρκυρα

Οι φωτογραφίες που έβγαλαν μαζί Σπύρος Μπιμπίλας και Στέφανος Κασσελάκης στο Ηρώδειο μετά από συναυλία