Ο Λούις Άκρε Κατακόρα υποψήφιος του Μοράλες στις προεδρικές

15:02 - 20/01/2020

Ο πρώην υπουργός Οικονομικών της Βολιβίας Λούις Άρσε Κατακόρα θα είναι υποψήφιος στις προεδρικές εκλογές για το Κίνημα για το Σοσιαλισμό (MAS) του Έβο Μοράλες. Ο ο πρώην πρόεδρος της Βολιβίας έχει δηλώσει ότι δεν θα είναι ξανά υποψήφιος για να αποφευχθεί περαιτέρω κλιμάκωση της πολιτικής κρίσης στη χώρα.

Διαβάστε Περισσότερα στο efsyn.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Ντενκτάς: Ούτε είμαι, ούτε δεν είμαι υποψήφιος για τις «προεδρικές»

Ούτε είναι, ούτε δεν είναι υποψήφιος, δηλώνει ο Σερντάρ Ντενκτάς για τις επικείμενες «προεδρικές εκλογές» λέγοντας ότι τις επόμενες ημέρες θα συζητήσει με όσους ανακοινώσουν υποψηφιότητα και θα πάρει την καλύτερη απόφαση για την «χώρα».  Όπως μεταδίδεται από τα κατεχόμενα, ο κ. Ντενκτάς, το όνομα του οποίου έχει γραφθεί και συζητείται για τις «προεδρικές», μιλούσε στον χορό που το τ/κ ΔΚ έκανε στην Κερύνεια και απευθυνόμενος προς τα μέλη του κόμματός του είπε ότι «δεν βλέπω τα πράγματα μόνο από την σκοπιά του κερδίζω ή χάνω». Γεννήθηκα στο σπίτι του ανθρώπου που ίδρυσε αυτό το «κράτος», είμαι ο γιος του ιστορικού εκείνου ηγέτη που έβαλε την υπογραφή του σε όλα όσα έχουμε κερδίσει στις διαπραγμα

Διαβάστε το στο
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ efsyn.gr

Η στασιμότητα της απασχόλησης κρατά «παγωμένες» τις τριετίες

Υψηλές αμοιβές για τις γενικές διευθύντριες στα μουσεία ΝΠΔΔ

«Εργαλειοποίησαν το ΑΠΘ για προσωπικές και αλλότριες επιδιώξεις»

Ευρωπαϊκό ημερήσιο ρεκόρ κρουσμάτων στη Γαλλία με 271.000 μολύνσεις

Aνεμβολίαστο ΕΚΑΒ

Δεμένα στα λιμάνια κρατούν οι άνεμοι τα πλοία