Η Μαρία Ρουσάκη για το βιβλίο της «Το πλήρωμα του χρόνου» (ΗΧΗΤΙΚΟ)

17:56 - 30/09/2022

Στο νέο παιδικό βιβλίο της «Το πλήρωμα του χρόνου», αναφέρθηκε η συγγραφέας Μαρία Ρουσάκη μιλώντας το απόγευμα της Παρασκευής στη Μαρία Σαμολαδά και στην εκπομπή «Θεσσαλονίκη μου, καλησπέρα», στον Real Fm  107,1. Το βιβλίο της κυρίας Ρουσάκη είναι μια αλληγορική ιστορία για τις απρόσμενες φουρτούνες της ζωής. Το παιδικό μυθιστόρημα «Το πλήρωμα του χρόνου» απευθύνεται σε παιδιά ηλικίας 7-8 ετών και κυκλοφορεί από τις Εκδόσεις Ψυχογιός-Παιδί. Ακούστε όλα όσα είπε η Μαρία Ρουσάκη στη Μαρία Σαμολαδά: ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Ζωή Ψαρρά – Παπαγεωργίου: Η «καρδιά» της Αντηρίδας είναι οι εθελοντές της (ΗΧΗΤΙΚΟ) Χατζηπαντελής: Το 10% των πολιτών αισθανόταν… χαρά και αγαλλίαση στη διάρκεια της πανδημίας (ΗΧΗΤΙΚ

Διαβάστε Περισσότερα στο grtimes.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Η Λένα Διβάνη για το βιβλίο της «Ονειρεύτηκα τη Διδώ» στο Adagio II

Μ. Μπότσαρη 10, ΝαύπακτοςΚυριακή, 09 Οκτ 2022 20:00Το βιβλιοκαφέ Adagio II και οι Εκδόσεις Πατάκη σας προσκαλούν την Κυριακή 9 Οκτωβρίου στις 20:00 σε μια συνάντηση με τη Λένα Διβάνη με αφορμή το βιβλίο της «Ονειρεύτηκα τη Διδώ».Με τη συγγραφέα θα συνομιλήσει ο Κωστής Βουτσινάς, δικηγόρος. Βιβλιοκαφέ Adagio II(Νότη Μπότσαρη 10, Λιμάνι Ναυπάκτου)Λίγα λόγια για το βιβλίο«Εγώ σ’ όλη μου τη ζωή πήγαινα ασορτί με την Ελλάδα. Δράμα αυτή; Δράμα κι εγώ. Αδύνατον να ξεσπάσει καταιγίδα στη χώρα και να μη βρεθώ στο κέντρο της εγώ».Διδώ Σωτηρίου«Μέσα στον ζόφο των αλλεπάλληλων κρίσε...

Διαβάστε το στο patrasevents.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ grtimes.gr

Η Κοινωνία της Πληροφορίας στο Viber! (VIDEO)

Δήμος Κιλκίς: Δωρεάν στειρώσεις και σήμανση για τα δεσποζόμενα ζώα συντροφιάς

Θ. Κοντογεώργης: Η οικονομική ενίσχυση των πολιτών ζητούμενο της κυβέρνησης στον δύσκολο χειμώνα (VIDEO)

Συγκλονιστικό βίντεο: Η στιγμή της έκρηξης στη γέφυρα της Κριμαίας-Έρευνα για τα αίτια διέταξε ο Πούτιν

Θεσσαλονίκη: Προσπάθησαν να κλέψουν ρούχα από κατάστημα αλλά τους «τσάκωσε» το αντικλεπτικό

Ρωσία: Παγιδευμένο όχημα προκάλεσε την έκρηξη στη γέφυρα–«Οτιδήποτε παράνομο πρέπει να καταστραφεί», λέει το Κίεβο (VIDEO)