Ιταλία: Αγριογούρουνο δάγκωσε λουόμενη σε παραλία της Γένοβας – «Νόμιζα πως μου επιτέθηκε επειδή έτρωγα πίτσα»

04:20 - 13/07/2022

Μια γυναίκα, την οποία δάγκωσε αγριογούρουνο σε παραλία της Γένοβας της Ιταλίας λίγο αφότου είχε φάει μια πίτσα έγινε η τελευταία Ιταλίδα που είχε αυτή την απρόσμενη και καθόλου ευχάριστη στενή συνάντηση με τα συγκεκριμένα ζώα. Η επίθεση συνέβη στην παραλία Στούρλα, προάστιο της ιταλικής πόλης, όπου η Ροσάνα Πάντοαν Φαλκόνε, 57 ετών, είχε πάει να χαλαρώσει μετά τη δουλειά το βράδυ της Παρασκευής. «Ήμουν στην παραλία, καθόμουν στην πετσέτα μου», είπε η γυναίκα στη La Repubblica. «Απολάμβανα το αεράκι όταν ένα αγριογούρουνο εμφανίστηκε δίπλα μου: έμεινα ακίνητη – αυτό μας συμβουλεύουν να κάνουμε – αλλά μετά ήρθε καταπάνω μου και δάγκωσε το χέρι μου» ανέφερε χαρακτηριστικά. Η Rossana Padoan

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

«Ορισμένοι δικαστές δεν είναι εχθροί της Μελόνι ή του πατέρα μου, είναι εχθροί της χώρας», δήλωσε η Μαρίνα Μπερλουσκόνι

Λίβανος: Το τηλεοπτικό δίκτυο Al Mayadeen μεταδίδει ότι γραφείο του έγινε στόχος ισραηλινής επίθεσης

H ομάδα «Ρομπέν των Δασών» έκανε σαμποτάζ σε διαμερίσματα στην Ιταλία που διατίθενται για βραχυπρόθεσμη ενοικίαση σε τουρίστες

Πάρτι φοροδιαφυγής από τους influencers – Τα ποσά που βγάζουν ανά ποστ

Τουλάχιστον 28 νεκροί από ισραηλινά πλήγματα το τελευταίο 24ωρο στον Λίβανο

Θεσσαλονίκη: Επίτιμος Διδάκτορας στο ΑΠΘ ο καθηγητής του Cambridge, Ντέιβιντε Χόλντον