Τρέβορ Μπέρμπικ: Η τραγική ιστορία του τελευταίου μποξέρ που αντιμετώπισε τον Μοχάμεντ Αλί στο ρινγκ

22:14 - 23/01/2022

«Πρώτα θα καταστρέψω όλους τους δαίμονες. Κάθε μποξέρ που στέκεται ανάμεσα σε εμένα και τον τίτλο του παγκόσμιου πρωταθλητή. Μετά θα επιστρέψω σπίτι. Ο Θεός με ανέθρεψε για έναν λόγο Είμαι εδώ Θεέ μου» έλεγε ο Τρέιβορ Μπέρμπικ. Ο «Fighting Preacher» όμως δεν κατάφερε ποτέ να… καταστρέψει τους εσωτερικούς τους δαίμονες και όταν γύρισε τελικά σπίτι βρήκε τραγικό τέλος. Αποτελεί ένα εξέχων μέλος της λεγόμενης «χαμένης γενιάς» πυγμάχων και η ιστορία του θυμίζει κινηματογραφικό σενάριο. Ολυμπιάδα, Μοχάμεντ Αλί, Λαρι Χολμς, Τάισον φυλακή και μια ενέδρα. Η άνοδος Ο Τρέιβορ Μπέρμπικ γεννήθηκε το 1954 (κάποιοι υποστηρίζουν ότι ήταν το 1952) στο Πορτ Αντόνιο στην Τζαμάικα. Ως έφηβος εργάστηκε στη αμερικαν

Διαβάστε Περισσότερα στο pronews.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ pronews.gr

Οι μουλάδες της Τεχεράνης «φλερτάρουν» με τον Μπάιντεν κατά της Ρωσίας! - Δεν δέχονται ρωσικό αίτημα για εγγυήσεις

Οι 5+1 τρόποι για να μη μαυρίζουν οι μπανάνες

Με αυτόν τον τρόπο θα διατηρήσετε τη φέτα για μήνες

Το καθεστώς του Κιέβου επιβεβαίωσε το θάνατο μέλους της διαπραγματευτικής του ομάδας: Αρνείται ότι τον εκτέλεσε

Πρόεδρος των Ελλήνων της Ουκρανίας: «Ο Πούτιν διαπράττει γενοκτονία κατά Ουκρανών και Ελλήνων»

Κορωπί: Άνοιξε νέος κύκλος ερευνών & καταθέσεων για την εξαφάνιση της Άρτεμις