Γκάγκα για αναρρωτική: Θα το λύσουμε σήμερα με τον ΕΦΚΑ

10:24 - 10/01/2022

«Το rapid ή το PCR δεν είναι αρκετό για να πληρωθεί ασθενής από τον ΕΦΚΑ, όπως και για τις άλλες ασθένειες, χρειάζεται γνωμάτευση γιατρού» είχε πει πριν λίγες μέρες ο εκπρόσωπος Τύπου του ΕΦΚΑ, Όμηρος Τσάπαλος, σχετικά με την άδεια όσων νοσούν με κορονοϊό. «Δεν νομίζω ότι χρειάζεται εντολή γιατρού, νομίζω ότι φτάνει το rapid. Θα το λύσουμε σήμερα» είπε η αναπληρώτρια υπουργός Υγείας, Μίνα Γκάγκα, μιλώντας στον ΑΝΤ1. Για τις ελλείψεις στα self test για τους μαθητές είπε: «Νομίζω ότι είναι επίτευγμα το ότι δόθηκαν πάνω από 7 εκατ. τεστ, υπάρχουν. Πολλοί λίγοι είναι που δεν κατάφεραν να πάρουν τεστ και σε αυτούς στείλαμε τα τεστ στα σχολεία. Για το ότι δόθηκαν 7 εκατομμύρια τεστ αξίζουν συγχ

Διαβάστε Περισσότερα στο Newsbeast.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Πώς πληρώνεται η αναρρωτική άδεια σε όσους νόσησαν με κορονοϊό

Διευκρινήσεις από τον εκπρόσωπο Τύπου του ΕΦΚΑ για το τι ισχύει για την αναρρωτική άδεια λόγω κορονοϊού.Περισσότερα...

Διαβάστε το στο NewsBomb

Γκάγκα – Αναρρωτική άδεια κορονοϊού: Θα λυθεί σήμερα το πρόβλημα με τον ΕΦΚΑ

Η αναπληρώτρια Υπουργός Μίνα Γκάγκα αναφέρθηκε στο ζήτημα που έχει προκύψει με την πληρωμή της αναρρωτικής άδειας όσων εργαζομένων έχουν νοσήσει με κορονοϊό Η κα Γκάγκα, βρέθηκε στον ΑΝΤ1 απ όπου…

Διαβάστε το στο politik.gr

Γκάγκα για αναρρωτική: Θα λυθεί σήμερα το θέμα με τον ΕΦΚΑ

Γκάγκα: Δεν έχει συζητηθεί η υποχρεωτικότητα εμβολιασμού για τους άνω των 50

Διαβάστε το στο pagenews.gr

Γκάγκα για αναρρωτική άδεια: Θα λυθεί σήμερα το θέμα με τον ΕΦΚΑ

«Νομίζω ότι είναι επίτευγμα το ότι δόθηκαν πάνω από 7 εκατ. τεστ. Πολλοί λίγοι είναι που δεν κατάφεραν να πάρουν τεστ και σε αυτούς στείλαμε τα τεστ στα σχολεία. Για το ότι δόθηκαν 7 εκατομμύρια τεστ αξίζουν συγχαρητήρια», σχολίασε η Μίνα Γκάγκα μιλώντας στον ΑΝΤ1 και την εκπομπή «Καλημέρα Ελλάδα», την ώρα που τα σχολεία της χώρας […] The post Γκάγκα για αναρρωτική άδεια: Θα λυθεί σήμερα το θέμα με τον ΕΦΚΑ appeared first on e-dimosio.gr.

Διαβάστε το στο e-dimosio.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ Newsbeast.gr

Γιατί ο Λουτσέσκου έφυγε από το σπίτι του – Φημολογία για μεταγραφή Ντεσπόντοφ

Η Φλόριντα προετοιμάζεται για τα χειρότερα ενόψει του κυκλώνα Μίλτον, live η πορεία του – «Όλοι οι Έλληνες είναι σε απελπισία»

Το Mini Cooper Cabrio του 2025 έρχεται με νέο αέρα και σε τρεις εκδόσεις

Χουρδάκης: Η επιλογή μου για τη Διάσκεψη των Προέδρων δεν σηματοδοτεί δημιουργία κοινοβουλευτικής ομάδας

Προειδοποιεί το Ισραήλ: Τα αντίποινα εναντίον του Ιράν θα είναι «θανατηφόρα και αναπάντεχα» – «Ακατάπαυστα τα χτυπήματα στη Χεζμπολάχ»

Η Ισπανία καλεί το Ηνωμένο Βασίλειο να υπογράψει συμφωνία για το Γιβραλτάρ πριν από τους νέους ταξιδιωτικούς ελέγχους της ΕΕ