Γιατροί και στελέχη του ΕΦΚΑ σε κύκλωμα που «φούσκωνε» ποσοστά αναπηρίας

17:20 - 21/12/2021

Η υπόθεση ήρθε στο "φως" μετά από πολύμηνη έρευνα της Υπηρεσίας Εσωτερικών Υποθέσεων Σωμάτων Ασφαλείας της ΕΛ.ΑΣ.

Διαβάστε Περισσότερα στο euro2day.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Μεγάλη απάτη στον ΕΦΚΑ: Κυκλώματα «φούσκωναν» τα ποσοστά αναπηρίας- Πώς δρούσαν

«Ζυγούρια», «κοκτέιλ», «παιδάκια» και «αλατοπίπερο», οι συνθηματικές φράσεις που χρησιμοποιούσαν -Επτά συλλήψεις γιατρών και υπαλλήλων του ΕΦΚΑ - Στην υπόθεση εμπλέκονται ακόμη 62 άτομα, εκ των οποίων 29 ιατροί - Από 100 έως 2.000 ευρώ τα χρήματα που λάμβαναν - Αποκαλυπτικοί οι διάλογοι για τα χρήματα που ζητούσαν

Διαβάστε το στο ProtoThema.gr

Γιατροί και υπάλληλοι ΕΦΚΑ ανάμεσα στους 7 συλληφθέντες για το κύκλωμα που «φούσκωνε» τα ποσοστά αναπηρίας

Η υπόθεση ήρθε στο “φως” μετά από πολύμηνη έρευνα της Υπηρεσίας Εσωτερικών Υποθέσεων Σωμάτων Ασφαλείας της ΕΛ.ΑΣ. Σύμφωνα με το ΑΠΕ, στη δικογραφία περιλαμβάνονται συνολικά 69 πρόσωπα, ανάμεσά τους αρκετοί γιατροί. Οι 7 συλληφθέντες οδηγήθηκαν το μεσημέρι στον εισαγγελέα πρωτοδικών Θεσσαλονίκης που άσκησε εις βάρος τους ποινική δίωξη για δύο κακουργήματα και μία σειρά από […]

Διαβάστε το στο thecaller.gr

Γιατροί και υπάλληλοι ΕΦΚΑ στο κύκλωμα που, έναντι αμοιβής, «φούσκωνε» τα ποσοστά αναπηρικών συντάξεων

Η υπόθεση ήρθε στο "φως" μετά από πολύμηνη έρευνα της Υπηρεσίας Εσωτερικών Υποθέσεων Σωμάτων Ασφαλείας της ΕΛ.ΑΣ.

Διαβάστε το στο topontiki.gr

Γιατροί και υπάλληλοι ΕΦΚΑ ανάμεσα στους συλληφθέντες για το κύκλωμα με τις συντάξεις αναπηρίας

Γιατροί και υπάλληλοι ΕΦΚΑ ανάμεσα στους συλληφθέντες για το κύκλωμα με τις συντάξεις αναπηρίαςvdounis Tue, 21/12/2021 - 18:07

Διαβάστε το στο sofokleousin.gr

Μεγάλη απάτη στον ΕΦΚΑ: Κυκλώματα «φούσκωναν» τα ποσοστά αναπηρίας – Πώς δρούσαν

«Ζυγούρια», «κοκτέιλ», «παιδάκια» και «αλατοπίπερο», οι συνθηματικές φράσεις που χρησιμοποιούσαν – Επτά συλλήψεις γιατρών και υπαλλήλων του ΕΦΚΑ – Στην υπόθεση εμπλέκονται ακόμη 62 άτομα, εκ των οποίων 29 ιατροί – Από 100 έως 2.000 ευρώ τα χρήματα που λάμβαναν – Αποκαλυπτικοί οι διάλογοι για τα χρήματα που ζητούσαν Mε συνθηματικές φράσεις, όπως «ζυγούρια», «κοκτέιλ», «παιδάκια» και «αλατοπίπερο» δύο «σπείρες» που δρούσαν το τελευταίο διάστημα στα Κέντρα Πιστοποίησης Αναπηρίας (ΚΕΠΑ) της Θεσσαλονίκης έκαναν τις απαραίτητες συνεννοήσεις για να «φουσκώσουν» με το αζημίωτο τα ποσοστά αναπηρίας των ασφαλισμένων. Τα ποσά του τιμοκαταλόγου των εγκληματικών οργανώσεων ήταν από 10

Διαβάστε το στο lamianow.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ euro2day.gr

Τέμπη: εγκρίθηκε η live streaming μετάδοση της συναυλίας - πού θα τη δείτε

Χασισοφυτεία «μαμούθ» εντοπίστηκε στη Θήβα, η μεγαλύτερη στην Ελλάδα

Ηλεία: Καλύτερη εικόνα στα πύρινα μέτωπα, εκκενώθηκαν οικισμοί

Drone εντόπισε δολιοφθορά σε καλώδια του ΟΣΕ

Το νηπιάκι μου φωνάζει «μαμά» τη νέα σύζυγο του πρώην μου - είμαι υπερβολική που έχω φρικάρει;

Ελεύθερος υπό όρους ο 16χρονος που κατηγορείται ότι βίασε ανήλικη στον Λαγκαδά