Περιμένει τη σύνταξή του 6 χρόνια: «Θέλω να ζήσω ανθρώπινα, να έχω ζέστη»

09:04 - 29/10/2021

Η γραφειοκρατία στα… καλύτερά της. Ο κ. Γιώργος κατήγγειλε στο Mega ότι περιμένει τη σύνταξή του 6 χρόνια. «Ας λύσει κάποιος το θέμα, δεν θέλω να ξαναπεράσω κατοχικό χειμώνα, όπως τον περυσινό. Θέλω να έχω ζέστη», είπε μεταξύ άλλωνΤην ώρα που το υπουργείο Εργασίας ενημερώνει κάθε τόσο ότι μειώνονται οι πολύμηνες αναμονές για την έκδοση της κύριας σύνταξης, ο κ Γιώργος κατήγγειλε στην εκπομπή «Κοινωνία ώρα Mega» ότι περιμένει έξι ολόκληρα χρόνια να δει στον λογαριασμό του τα 700-750 ευρώ που δικαιούται. «Έξι χρόνια περιμένω τη σύνταξή μου. Το 2016 κατέθεσα τα χαρτιά μου στον ΕΦΚΑ Πειραιά. Το 2018 μου έβγαλαν προσωρινή σύνταξη 360 ευρώ. Ήμουν οδηγός σε λεωφορείο. Έζησα μέχρι πέρυσι με τις οικονομί

Διαβάστε Περισσότερα στο ieidiseis.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Περιμένει τη σύνταξή του εδώ και έξι χρόνια! – «Θέλω να ζήσω ανθρώπινα»

Ο κ. Γιώργος δεν έχει πάει στον ΕΦΚΑ Πειραιά, καθώς μένει σε νησί και είναι δύσκολη η μετακίνησή του

Διαβάστε το στο tanea.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ieidiseis.gr

Στην κόψη του ξυραφιού η Μέση Ανατολή: Το Ισραήλ υπόσχεται απάντηση στο Ιράν - Οι δύο γραμμές στο Πολεμικό Συμβούλιο

Μπάιντεν: «Προσηλωμένες στην ασφάλεια του Ισραήλ οι ΗΠΑ» - IDF: Θα δοθεί απάντηση στο Ιράν

Καιρός: Θερμοκρασία - ρεκόρ στα Τρίκαλα, «σκαρφάλωσε» πάνω από τους 32 βαθμούς

Κακοκαιρία «Π»: Ανεμοστρόβιλος σάρωσε Χαλκιδική και Ξάνθη, αποκλεισμένα χωριά στα Τρίκαλα - Πώς κινείται

ΚΤΕΛ Αττικής: Οδηγός επιτέθηκε με κατσαβίδι σε επιβάτη

Κάρυστος: Μαίνεται το πύρινο μέτωπο - Ανεξέλεγκτες φλόγες γύρω από τα χωριά