Εξώδικα Αλέξη Τσίπρα σε δημοσιογράφους

10:27 - 09/12/2020

Όπως είχε προαναγγείλει ο Αλέξης Τσίπρας επιλέγει τη δικαστική οδό για τα δημοσιεύματα σχετικά με το σπίτι που νοικιάζει στα Λεγραινά. Σε ανάρτηση του στο Facebook ο αρχηγός του ΣΥΡΙΖΑ είχε γράψει ότι θα ζητήσει επανόρθωση των δημοσιευμάτων για το σπίτι στα Λεγραινά. Σε άλλη περίπτωση, θα προσφύγει στη Δικαιοσύνη: «Στα 12 και πλέον χρόνια που βρίσκομαι στη πολιτική ζωή ως αρχηγός κόμματος έχω επιλέξει να μην ασκώ τα δικαιώματα που ο νόμος μου δίνει για να προστατέψω τον εαυτό μου, ακόμη και από κακόβουλες επιθέσεις. Υπάρχουν όμως στιγμές που η σιωπή εκλαμβάνεται ως ενοχή». Κι αυτό έπραξε, καθώς έλαβαν εξώδικα ο εκδότης των «Παραπολιτικών» Γιάννης Κουρτάκης, ο δημοσιογράφος των «Νέων» Γιώργος Πα

Διαβάστε Περισσότερα στο spoilers
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Eπίθεση Καρανίκα σε δημοσιογράφους!

Lamianow.gr Eπίθεση Καρανίκα σε δημοσιογράφους! Τον εκδότη των Παραπολιτικών, Γιάννη Κουρτάκη και τον δημοσιογράφο των Νέων, Γιώργο Παπαχρήστο βάζει στο στόχαστρό του με τρεις διαφορετικές αναρτήσεις στον προσωπικό λογαριασμό που διατηρεί στο Twitter ο Νίκος Καρανίκας. Το στέλεχος του ΣΥΡΙΖΑ επιχειρεί να υπερασπιστεί τον πρόεδρο του κόμματός του Αλέξη Τσίπρα (ο οποίος άλλωστε τον είχε ως σύμβουλο την περίοδο που ήταν πρωθυπουργός) με αφορμή την υπόθεση ενοικίασης […] Eπίθεση Καρανίκα σε δημοσιογράφους! Lamianow.gr

Διαβάστε το στο lamianow.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ spoilers

Εθνική Ελλάδας: Εντάχθηκαν στις προπονήσης Λαρεντζάκης-Λούντζης

WTA 1000: Ήττα και αποκλεισμός για τη Σάκκαρη

Πατέρας Αντώνιος: Δεν παραπέμπεται σε δίκη με τις έρευνες να συνεχίζονται

Αγρότες: Επιστρέφουν στα μπλόκα τους

Ν. Ανδρουλάκης: «Το Flyover είναι ακόμα ένα πείραμα»

Ντουμπάι: Νικηφόρα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Σάκκαρη