Γιώργος Γιαννόπουλος: «Είναι ντροπή για την ελληνική γλώσσα να λέμε σ@ξ και όχι “γαμ…”»

11:45 - 17/11/2020

Στην εκπομπή Happy Day και την Όλγα Λαφαζάνη έδωσε συνέντευξη ο Γιώργος Γιαννόπουλος που μίλησε, μεταξύ άλλων, για το κορίτσι […] The post Γιώργος Γιαννόπουλος: «Είναι ντροπή για την ελληνική γλώσσα να λέμε σ@ξ και όχι “γαμ…”» appeared first on Zappit.

Διαβάστε Περισσότερα στο zappit.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Γιώργος Γιαννόπουλος: Είναι ντροπή για την ελληνική γλώσσα να λέμε σ@ξ και όχι “γαμ…”

O ηθοποιός δεν μασάει τα λόγια του -Τι λέει σε όσους βλέπει και δεν φορούν μάσκα

Διαβάστε το στο ProtoThema.gr

Γιώργος Γιαννόπουλος: «Είναι ντροπή για την ελληνική γλώσσα να λέμε σ€ξ και όχι γαμ...» (vid)

Ο γνωστός ηθοποιός Γιώργος Γιαννόπουλος, έκανε πολλές ταινίες και σίριαλ στην καριέρα του, αλλά όλοι τον από την ατάκα «πως τους πετσόκοψες έτσι;».

Διαβάστε το στο Gazzetta

Γιαννόπουλος: Είναι… ντροπή για την ελληνική γλώσσα να λέμε σεξ και όχι γ…

Ο Γιώργος Γιαννόπουλος μίλησε για τη σωστή χρήση της ελληνικής γλώσσας, υποστηρίζοντας πως «είναι ντροπή να λέμε τη λέξη σεξ που είναι αμερικάνικη». «Οι λέξεις που χρειάζονται μπιπ να μη λέγονται μόνο τα μεσάνυχτα. Να μην είμαστε κουτοπόνηροι. Λέμε τη λέξη σεξ που είναι αμερικάνικη και την περνάμε. Αν πούμε... The post Γιαννόπουλος: Είναι… ντροπή για την ελληνική γλώσσα να λέμε σεξ και όχι γ… appeared first on ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΤΥΠΟΣ.

Διαβάστε το στο eleftherostypos.gr

Γιώργος Γιαννόπουλος: «Είναι ντροπή για την ελληνική γλώσσα να λέμε σεξ και όχι “γαμ...”» (Video)

ΕΛΛAΔΑ  Στην εκπομπή "Happy Day" μίλησε ο Γιώργος Γιαννόπουλος, αναφερόμενος μεταξύ άλλων, στον κορωνοϊό, τον τρόπο που βιώνει τις δύσκολες ημέρες του lockdown, την αδερφή του που έχασε πριν από δύο χρόνια αλλά και την αντίθεσή του στο γεγονός ότι ελληνικές λέξεις τις χρησιμοποιούμε στην καθημερινότητα ως "αμερικάνικες" «Στο Δήμο Ηλιούπολης που είμαι δημοτικός σύμβουλος λέω στους πολίτες να προσέχουν, να μη ζητάνε μόνο. Έχω πάρει πολλή αγάπη από την αδερφούλα μου, την Αγγελική που είχε σύνδρομο down. “Έφυγε” πριν δύο χρόνια. Με ενοχλεί όταν ξεπαρκάρω και μου κολλάνε από πίσω. Ας είμαστε ευγενείς. Ο ελληνικός λαός δεν είναι ευγενικός, μας έχουν επηρεάσει τα 400 χρόνια σκλαβιάς. Χάρηκα που ο Πρωθυ

Διαβάστε το στο topontiki.gr

Ο Γιώργος Γιαννόπουλος ξεσπά: «Είναι ντροπή για την ελληνική γλώσσα να λέμε σ@ξ και όχι “γαμ…”» (video)

O Γιώργος Γιαννόπουλος χείμαρρος για άλλη μια φορά μίλησε στην εκπομπή «Happy Day» και την Όλγα Λαφαζάνη και αναφέρθηκε μεταξύ άλλων στο κορίτσι του, τις αισθητικές παρεμβάσεις και τη σωστή χρήση της ελληνικής γλώσσας. Διαβάστε περισσότερα pasmina.gr

Διαβάστε το στο crashonline.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ zappit.gr

Αναστάσης Ροϊλός: «Η ταινία έγινε αλλά εγώ αναγκάστηκα να φύγω»

Απόστολος Λύτρας στο Live News: «Μιλούσα με την πρώην σύζυγό μου όσο ήμουν στη φυλακή, όφειλε να βάλει το παιδί να με πάρει ένα τηλέφωνο»

Έλενα Τσαγκρινού: «Έσπασαν» τα νερά όταν πήγα για περπάτημα 36 εβδομάδων»

Δημήτρης Μακαλιάς – Αντιγόνη Ψυχράμη: Βάφτισαν την κόρη τους με νονά τη Μπέττυ Μαγγίρα

Η Κατερίνα Νοτοπούλου απαντά για τα μηνύματα από τον Στέφανο Κασσελάκη: «Μου έκανε bullying»

Γιώργος Παπακώστας: «Μύριζαν τα φαγητά μου στην Ελένη Μενεγάκη και έβγαινε με τις πιτζάμες από το καμαρίνι της»