Έβο Μοράλες: Εξακολουθώ ακόμη να είμαι ο Πρόεδρος της Βολιβίας

07:26 - 14/11/2019

Καθώς το Κογκρέσο της Βολιβίας δεν έχει ακόμη κάνει αποδεκτή την παραίτησή του, ο Έβο Μοράλες θεωρεί ότι συνεχίζει να είναι ο πρόεδρος της χώρας, όπως τόνισε σε συνέντευξή του που δημοσιεύεται στο σημερινό φύλλο της ισπανικής εφημερίδας El País. The post Έβο Μοράλες: Εξακολουθώ ακόμη να είμαι ο Πρόεδρος της Βολιβίας appeared first on analitis.gr.

Διαβάστε Περισσότερα στο analitis.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Έβο Μοράλες: «Εξακολουθώ ακόμη να είμαι ο πρόεδρος της Βολιβίας»

«Το κοινοβούλιο πρέπει να απορρίψει ή να αποδεχθεί την παραίτησή μου» τονίζει ο Μοράλες στην El País - Χαρακτηρίζει αντισυνταγματικό το γεγονός ότι η Άνιες «αυτοανακηρύχθηκε» μεταβατική πρόεδρος

Διαβάστε το στο ProtoThema.gr

Μοράλες: «Εξακολουθώ ακόμη να είμαι ο πρόεδρος της χώρας»

Καθώς το Κογκρέσο της Βολιβίας δεν έχει ακόμη κάνει αποδεκτή την παραίτησή του, ο Έβο Μοράλες θεωρεί ότι συνεχίζει να είναι ο πρόεδρος της χώρας, όπως τόνισε σε συνέντευξή του...

Διαβάστε το στο Zougla

Έβο Μοράλες: Εξακολουθώ να είμαι ο πρόεδρος της Βολιβίας

Ο Έβο Μοράλες, που έχει καταφύγει στο Μεξικό, όπου του χορηγήθηκε άσυλο...

Διαβάστε το στο Newsbeast.gr

Βολιβία-Εβο Μοράλες: «Εξακολουθώ να είμαι ο πρόεδρος της χώρας»

Καθώς το Κογκρέσο της Βολιβίας δεν έχει ακόμη κάνει αποδεκτή την παραίτησή του, ο Έβο Μοράλες θεωρεί ότι συνεχίζει να είναι ο πρόεδρος της χώρας, όπως τόνισε σε συνέντευξή του που δημοσιεύεται στο σημερινό φύλλο της ισπανικής εφημερίδας El País.

Διαβάστε το στο kathimerini.gr

Μοράλες: Είμαι ακόμα ο πρόεδρος της Βολιβίας

Καθώς το Κογκρέσο της Βολιβίας δεν έχει ακόμη κάνει αποδεκτή την παραίτησή του, ο Έβο […] The post Μοράλες: Είμαι ακόμα ο πρόεδρος της Βολιβίας appeared first on Ελεύθερος Τύπος.

Διαβάστε το στο eleftherostypos.gr

ΒΟΛΙΒΙΑ: «Εξακολουθώ ακόμη να είμαι ο πρόεδρος της χώρας» δηλώνει ο Μοράλες

Τη στιγμή που το Κογκρέσο της Βολιβίας δεν έχει ακόμη κάνει αποδεκτή την παραίτησή του, ο Έβο Μοράλες θεωρεί ότι συνεχίζει να είναι ο πρόεδρος της χώρας, όπως τόνισε σε συνέντευξή του που δημοσιεύεται στο σημερινό φύλλο της ισπανικής εφημερίδας El País. Δύο άνθρωποι σκοτώθηκαν σε βίαιες συγκρούσεις ανάμεσα σε υποστηρικτές του τέως προέδρου, υποστηρικτές της νέας μεταβατικής κυβέρνησης και της αστυνομίας στη χώρα. «Το κοινοβούλιο πρέπει να απορρίψει ή να αποδεχθεί την παραίτησή μου», είπε ο Μοράλες στην εφημερίδα από το Μεξικό, όπου κατέφυγε αφού του χορηγήθηκε πολιτικό άσυλο. «Όσο δεν το έχει κάνει, συνεχίζω να είμαι ο πρόεδρος». Ο σοσιαλιστής βετεράνος πολιτικός υπενθύμισε ότι η ίδια διαδικασ

Διαβάστε το στο

Ο Μοράλες αψηφά την Άνιες από το Μεξικό: Συνεχίζω να είμαι ο πρόεδρος της Βολιβίας [video]

Καθώς το Κογκρέσο της Βολιβίας δεν έχει ακόμη κάνει αποδεκτή την παραίτησή του, ο Έβο Μοράλες θεωρεί ότι συνεχίζει να είναι ο πρόεδρος της χώρας,...

Διαβάστε το στο hellasjournal.com

Μοράλες: Εξακολουθώ να είμαι ο πρόεδρος της χώρας

Καθώς το Κογκρέσο της Βολιβίας δεν έχει ακόμη κάνει αποδεκτή την παραίτησή του, ο Έβο Μοράλες θεωρεί ότι συνεχίζει να είναι ο πρόεδρος της χώρας.

Διαβάστε το στο thetoc.gr

Μοράλες: Είμαι ακόμα πρόεδρος της Βολιβίας

Ο πολιτικός, που παραιτήθηκε την Κυριακή, καταγγέλοντας πραξικόπημα, κατέφυγε στο Μεξικό, όπου του δόθηκε πολιτικό άσυλο. Εφόσον, δεν έχει γίνει αποδεκτή η παραίτησή του από το Κογκρέσο, παραμένει στο πόστο του, είπε The post Μοράλες: Είμαι ακόμα πρόεδρος της Βολιβίας appeared first on Protagon.gr.

Διαβάστε το στο protagon.gr

Μοράλες: "Εξακολουθώ να είμαι πρόεδρος της Βολιβίας"

Καθώς το Κογκρέσο της Βολιβίας δεν έχει ακόμη κάνει αποδεκτή την παραίτησή του, ο Έβο Μοράλες θεωρεί ότι συνεχίζει να είναι ο πρόεδρος της χώρας, όπως τόνισε σε συνέντευξή του που δημοσιεύεται στο σημερινό φύλλο της ισπανικής εφημερίδας El País. «Το κοινοβούλιο πρέπει να απορρίψει ή να αποδεχθεί την παραίτησή μου», είπε ο Μοράλες στην […] The post Μοράλες: "Εξακολουθώ να είμαι πρόεδρος της Βολιβίας" appeared first on slpress.gr.

Διαβάστε το στο slpress.gr

Βολιβία: «Εξακολουθώ ακόμη να είμαι ο πρόεδρος της χώρας», δηλώνει ο Έβο Μοράλες

Βολιβία: «Εξακολουθώ ακόμη να είμαι ο πρόεδρος της χώρας», δηλώνει ο Έβο Μοράλες Thu, 14/11/2019 - 11:09

Διαβάστε το στο sofokleousin.gr

Έβο Μοράλες: Εξακολουθώ ακόμη να είμαι ο πρόεδρος της χώρας

«Ότι η Τζανίνε Άνιες αυτοανακηρύχθηκε μεταβατική πρόεδρος είναι αντισυνταγματικό»

Διαβάστε το στο news.gr

Έβο Μοράλες: Εξακολουθώ ακόμη να είμαι ο Πρόεδρος της Βολιβίας

Καθώς το Κογκρέσο της Βολιβίας δεν έχει ακόμη κάνει αποδεκτή την παραίτησή του, ο Έβο Μοράλες θεωρεί ότι συνεχίζει να είναι ο πρόεδρος της χώρας, όπως τόνισε σε συνέντευξή του που δημοσιεύεται στο σημερινό φύλλο της ισπανικής εφημερίδας El País. «Το κοινοβούλιο πρέπει να απορρίψει ή να αποδεχθεί την παραίτησή μου», είπε ο Μοράλες στην […] Έβο Μοράλες: Εξακολουθώ ακόμη να είμαι ο Πρόεδρος της Βολιβίας on BLUE SKY.

Διαβάστε το στο blueskytv.gr

Μοράλες: «Εξακολουθώ ακόμη να είμαι ο Πρόεδρος της Βολιβίας»

Από τη στιγμή που το Κογκρέσο της Βολιβίας δεν έχει ακόμη κάνει αποδεκτή την παραίτησή του, ο Έβο Μοράλες παραμένει ο πρόεδρος της χώρας, όπως τόνισε ο Βολιβιανός αυτόχθονας ηγέτης, σε συνέντευξή του που δημοσιεύεται στο σημερινό φύλλο της ισπανικής [...]

Διαβάστε το στο matrix24.gr

Έβο Μοράλες: «Εξακολουθώ να είμαι ο πρόεδρος της Βολιβίας»

Έβο Μοράλες: Εξακολουθώ να είμαι ο πρόεδρος της Βολιβίας - «Το κοινοβούλιο πρέπει να απορρίψει ή να αποδεχθεί την παραίτησή μου»Καθώς το Κογκρέσο της Βολιβίας δεν έχει ακόμη κάνει αποδεκτή την παραίτησή του, ο Έβο Μοράλες θεωρεί ότι συνεχίζει να είναι ο πρόεδρος της χώρας, όπως τόνισε σε συνέντευξή του που δημοσιεύεται στο σημερινό φύλλο της ισπανικής εφημερίδας El País. ▶ Βολιβία: Γερουσιαστής της Δεξιάς αυτοανακηρύχθηκε Πρόεδρος της χώρας «Το κοινοβούλιο πρέπει να απορρίψει ή να αποδεχθεί την παραίτησή μου», είπε ο Μοράλες στην εφημερίδα από το Μεξικό, όπου κατέφυγε αφού του χορηγήθηκε πολιτικό άσυλο. «Όσο δεν το έχει κάνει, συνεχίζω να είμαι ο πρόεδρος». Ο σοσιαλιστής βετεράνος πολιτικός υ

Διαβάστε το στο ieidiseis.gr

Έβο Μοράλες: Είμαι… ακόμα πρόεδρος της Βολιβίας – Ακόμα δύο νεκροί διαδηλωτές

Δύο άνθρωποι σκοτώθηκαν σε βίαιες συγκρούσεις ανάμεσα σε υποστηρικτές του Μοράλες, υποστηρικτές της νέας μεταβατικής κυβέρνησης και της αστυνομίας στη Βολιβία. Την ίδια ώρα ο… The post Έβο Μοράλες: Είμαι… ακόμα πρόεδρος της Βολιβίας – Ακόμα δύο νεκροί διαδηλωτές appeared first on tromaktiko.

Διαβάστε το στο tromaktiko.gr

Μοράλες: Συνεχίζω να είμαι πρόεδρος της Βολιβίας

Την ώρα που οι ΗΠΑ αναγνωρίζουν ως μεταβατική πρόεδρο της Βολιβίας τη γερουσιαστή Τζανίνε Άνιες, ο Έβο Μοράλες διαμηνύει από το Μεξικό, όπου έχει αναζητήσει άσυλο, ότι εξακολουθεί ακόμη να είναι ο πρόεδρος της χώρας.

Διαβάστε το στο efsyn.gr

Έβο Μοράλες: «Εξακολουθώ ακόμη να είμαι ο πρόεδρος της Βολιβίας»

«Το κοινοβούλιο πρέπει να απορρίψει ή να αποδεχθεί την παραίτησή μου» τονίζει ο Μοράλες στην El País - Χαρακτηρίζει αντισυνταγματικό το γεγονός ότι η Άνιες «αυτοανακηρύχθηκε» μεταβατική πρόεδρος. Καθώς το Κογκρέσο της Βολιβίας δεν έχει ακόμη κάνει αποδεκτή την παραίτησή του, ο Έβο Μοράλες θεωρεί ότι συνεχίζει να είναι ο πρόεδρος της χώρας, όπως τόνισε σε συνέντευξή του που δημοσιεύεται στο σημερινό φύλλο της ισπανικής εφημερίδας El País. «Το κοινοβούλιο πρέπει να απορρίψει ή να αποδεχθεί την παραίτησή μου», είπε ο Μοράλες στην εφημερίδα από το Μεξικό, όπου κατέφυγε αφού του χορηγήθηκε πολιτικό άσυλο. «Όσο δεν το έχει κάνει, συνεχίζω να είμαι ο πρόεδρος». Ο […]

Διαβάστε το στο dete.gr

Έβο Μοράλες: «Εξακολουθώ ακόμη να είμαι ο πρόεδρος της Βολιβίας»

Χαρακτηρίζει αντισυνταγματικό το γεγονός ότι η Άνιες «αυτοανακηρύχθηκε» μεταβατική πρόεδρος

Διαβάστε το στο patrasevents.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ analitis.gr

Σουηδία-Covid-19: Εμβολιάστηκε ο πρωθυπουργός Λεβέν, παροτρύνει τους πολίτες να κάνουν το ίδιο

Νέο ban της FΙΒΑ στην ΑΕΚ

ΜέΡΑ 25: Nα καταργηθούν άμεσα τα sms και η νυχτερινή απαγόρευση

Κοζάνη: Στις περιοχές που υπέστησαν ζημιές ο πρόεδρος του ΕΛΓΑ

Αυστηρά μέτρα και αλλαγές στο Wimbledon

Ημιτελικός των ρεκόρ στο «Θεράμικα»