Γιάννης Λαγός: Θα προσφύγω στα ευρωπαϊκά δικαστήρια

15:43 - 16/10/2020

ΕΛΛAΔΑ  Το δικαστήριο ενέργησε μεροληπτικά εις βάρος του ισχυρίζεται ο ευρωβουλευτής χρυσαυγίτης Γιάννης Λαγός, απειλώντας για ακόμα μια φορά με προσφυγή στα ευρωπαϊκά δικαστήρια. Υπενθυμίζεται ότι στον Λαγό επιβλήθηκε ποινή μεγαλύτερη ακόμα και από του Νίκου Μιχαλολιάκου, καθώς καταδικάστηκε σε κάθειρξη 13 χρόνων και 8 μηνών. H υπεράσπιση Λαγού είπε ότι θα κάνει δήλωση ο εντολέας της και δεν θα ζητήσει τίποτα από το δικαστήριο. Η δήλωση του Λαγού, όπως τη διάβασε ο συνήγορος του στη δίκη έχει ως εξής: «Το δικαστήριο ενήργησε μεροληπτικά εις βάρος μου με καταδίκασε βάση εντολών, δεν αναγνωρίζω τη διαδικασία και θα προσφύγω στα ευρωπαϊκά δικαστήρια για να αποδείξω τι έλαβε χώρα 5,5 χρόνια όφειλε

Διαβάστε Περισσότερα στο topontiki.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Χρυσή Αυγή - Εκνευρισμός Λαγού: Θα προσφύγω στα ευρωπαϊκά δικαστήρια για το δίκιο μου

Ο ευρωβουλευτής κατέθεσε σήμερα στους δικαστές μια γραπτή δήλωση στην οποία τους κατηγορεί ότι τον καταδίκασαν γιατί ακολουθούσαν εντολές

Διαβάστε το στο NewsBomb

Δίκη Χρυσής Αυγής - Λαγός: Θα προσφύγω στα ευρωπαϊκά δικαστήρια για το δίκιο μου

Με μια γραπτή δήλωση που κατέθεσε διά του συνηγόρου του την Παρασκευή, ο ευρωβουλευτής και πρώην βουλευτής της Χρυσής Αυγής, Γιάννης Λαγός, κατηγορεί το δικαστήριο ότι τον καταδίκασε, επειδή οι…

Διαβάστε το στο Cnn.gr

Χρυσή Αυγή – Εκνευρισμός Λαγού: Θα προσφύγω στα ευρωπαϊκά δικαστήρια για το δίκιο μου

Ο ευρωβουλευτής κατέθεσε σήμερα στους δικαστές μια γραπτή δήλωση στην οποία τους κατηγορεί ότι τον καταδίκασαν γιατί ακολουθούσαν εντολές Ο Γιάννης Λαγός είναι ο μοναδικός από τους πρώην βουλευτές της Χρυσής Αυγής που δεν ζήτησε αναστολή, άρα όταν αρθεί η ευρωασυλία του θα πρέπει να οδηγηθεί στην φυλακή για να εκτίσει την πρωτόδικη καταδίκη του. […] The post Χρυσή Αυγή – Εκνευρισμός Λαγού: Θα προσφύγω στα ευρωπαϊκά δικαστήρια για το δίκιο μου appeared first on tromaktiko.

Διαβάστε το στο tromaktiko.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ topontiki.gr

Ευρωβουλευτές ΚΚΕ: Αλληλεγγύη σε όλους τους Ουκρανούς πρόσφυγες, θύματα του ιμπεριαλιστικού πολέμου (Video)

Δημήτρης Λιγνάδης: Μηνύσεις κατά πάντων από τον Αλέξη Κούγια

Πόλεμος στην Ουκρανία – ΠΟΥ: Ζούμε την χειρότερη προσφυγική κρίση στην Ευρώπη τα τελευταία 75 χρόνια

Η Πολωνία διαθέτει όλα τα MIG-29 της στην αμερικανική κυβέρνηση

ΚΟΚ: Ποιοι κινδυνεύουν με αφαίρεση διπλώματος για… πάντα

Μαρίνα Πατούλη: Το πάρτι έκπληξη για τα γενέθλια του Βλάσση Χολέβα (Video)