Τα συγχαρητήρια του Φέντερερ στον Ναδάλ για την... ισοφάριση (ΦΩΤΟ)

20:03 - 11/10/2020

Τα συγχαρητήρια του Φέντερερ στον Ναδάλ για την... ισοφάριση (ΦΩΤΟ) 11/10/2020 Ο Ρότζερ Φέντερερ και ο Ράφα Ναδάλ είναι μεγάλοι αντίπαλοι στα courts, όμως πάνω από όλα υπάρχει τεράστιος σεβασμός μεταξύ τους. Ο αριστερόχειρας Ισπανός τενίστας έφτασε σήμερα τον Φέντερερ σε κατακτήσεις Grand Slam (20) και ένας από τους πρώτους που έσπευσαν να τον συγχαρούν για το επίτευγμα ήταν ο 29χρονος Ελβετός. Τα λόγια του, μάλιστα, είναι υπέροχα. «Πάντα είχα τον μέγιστο σεβασμό για τον φίλο μου Ράφα ως άνθρωπο και ως πρωταθλητή», έγραψε αρχικά στα social media o θρυλικός Ελβετός τενίστας. «Ως ο μεγαλύτερος αντίπαλός μου για πολλά χρόνια, νομίζω ότι σπρώξαμε ο ένας τον ά

Διαβάστε Περισσότερα στο filathlos.gr
ΣΧΕΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ

Roland Garros: Τα συγχαρητήρια του Ρότζερ Φέντερερ στον Ράφαελ Ναδάλ (φωτό)

Τα συγχαρητήριά του για την κατάκτηση του 20ου Grand Slam της καριέρας του, ισοφαρίζοντας μάλιστα το δικό του ρεκόρ απέστειλε ο Ρότζερ Φέντερερ στον φίλο του και κορυφαίο τενίστα στο χώμα, Ράφαελ Ναδάλ. «Πάντα είχα τον μέγιστο σεβασμό για τον φίλο μου Ράφα ως άνθρωπο και ως πρωταθλητής. Ως ο μεγαλύτερος αντίπαλός μου για πολλά χρόνια, νομίζω ότι σπρώξαμε ο ένας τον άλλον για να γίνουμε καλύτεροι παίκτες. Συνεπώς, είναι τιμή για μένα να τον συγχαίρω για την 20η Grand Slam νίκη του. Είναι εκπληκτικό που έχει κερδίσει το Roland Garros 13 φορές που είναι ένα από τα σπουδαιότερα επιτεύγματα στον αθλητισμό. Επίσης συγχαίρω την ομάδα του, γιατί κανείς δεν μπορεί να το κάνει αυτό μόνος του. Ελπίζω το 20

Διαβάστε το στο pronews.gr

Τα συγχαρητήρια του Φέντερερ στο Ναδάλ

Με τη νίκη του στον τελικό του Ρολάν Γκαρός, ο Ράφα Ναδάλ έφτασε τις 20 κατακτήσεις γκραν σλαμ, όσες και ο Ρότζερ Φέντερερ. Η κόντρα του Ελβετού με τον Ναδάλ, είναι από τις μεγαλύτερες στην ιστορία του αθλητισμού, αλλά μόνο εντός αγωνιστικών χώρων. Εκτός, είναι… κολλητοί. Λογικό λοιπόν, ο Φέντερερ να μοιράζεται τη χαρά του […] The post Τα συγχαρητήρια του Φέντερερ στο Ναδάλ appeared first on SPORTSFEED.

Διαβάστε το στο sportsfeed.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ filathlos.gr

Πρόβλημα στην Ρεάλ με Φελίζ: Αμφίβολος για τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό

ΕΟΚ: Ο Λιόλιος ορίζει αρχιδιαιτητή τον Ηλία Κορομηλά

ΒΙΝΤΕΟ – Γιάννης Παπαστεφανάκης: «Είχαμε τον μεγάλο Ιβάν Σαββίδη δίπλα μας»

Με Σαν Ρόκε Λας Πάλμας ο ΠΑΟΚ στους «32» του CEV Challenge Cup

Τα νεότερα με Πετρούσεφ στον Ολυμπιακό ενόψει Ζαλγκίρις

Μεσίτης του Μπάλντοκ: «Τα λόγια μου ήταν πολύ προσεκτικά…» (ΦΩΤΟ)