Ρουπακιάς: Όταν είπε στον Τάκη Χατζή ότι δολοφόνησε τον Παύλο Φύσσα

16:57 - 07/10/2020

To 2014 ο δολοφόνος του Παύλου Φύσσα είχε ομολογήσει την αποτρόπαια πράξη του, στον Τάκη Χατζή.Ο Τάκης Χατζής είχε πάρει το 2014 από τον Γιώργο Ρουπακιά ο οποίος βρισκόταν στην φυλακή, με τον τελευταίο να ομολογεί την δολοφονία του Παύλου Φύσσα. Μάλιστα, όχι μόνο μίλησε για τη στυγερή δολοφονία, αλλά και για το πως γνώρισε τη Χρυσή Αυγή. «Ναι, εγώ τον σκότωσα» έλεγε, περιγράφοντας όσα έγιναν το βράδυ της 18ης Σεπτεμβρίου 2013. Ακολουθεί αναλυτικά η συνέντευξη που είχε δώσει ο Γιώργος Ρουπακιάς στον Τάκη Χατζή: «23.15-23.30 χτυπάει το τηλέφωνό μου, την ώρα που εγώ βλέπω τον Ολυμπιακό, και είναι ο Γιώργος Δήμου και μου λέει "μου έστειλαν ένα μήνυμα, που λέει σε 10 λεπτά να έρθεις στην Τοπική. Ε

Διαβάστε Περισσότερα στο ieidiseis.gr
Για οποιαδήποτε επικοινωνία παρακαλούμε στείλτε στο info@taxidromos.gr
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ieidiseis.gr

Στην κόψη του ξυραφιού η Μέση Ανατολή: Το Ισραήλ υπόσχεται απάντηση στο Ιράν - Οι δύο γραμμές στο Πολεμικό Συμβούλιο

Μπάιντεν: «Προσηλωμένες στην ασφάλεια του Ισραήλ οι ΗΠΑ» - IDF: Θα δοθεί απάντηση στο Ιράν

Καιρός: Θερμοκρασία - ρεκόρ στα Τρίκαλα, «σκαρφάλωσε» πάνω από τους 32 βαθμούς

Κακοκαιρία «Π»: Ανεμοστρόβιλος σάρωσε Χαλκιδική και Ξάνθη, αποκλεισμένα χωριά στα Τρίκαλα - Πώς κινείται

ΚΤΕΛ Αττικής: Οδηγός επιτέθηκε με κατσαβίδι σε επιβάτη

Κάρυστος: Μαίνεται το πύρινο μέτωπο - Ανεξέλεγκτες φλόγες γύρω από τα χωριά